Home Audio/video VIDEO Bláznivý zápas plný zvratov dvoch Japoniek v Charlestone: Vyčerpávajúci duel ukončili kŕče

CHARLESTON – Na prvý pohľad duel, ktorý by mnoho tenisových fanúšikov neupútal. Zápas prvého kola na turnaji v americkom Charlestone medzi Japonkami Nao Hibinovou a Misaki Doiovou však priniesol šokujúci zápas plný zvratov.

Už prvý set ukázal, že by mohlo ísť o vyrovnanú bitku dvoch krajaniek. Hibinová ovládla úvodnu sadu za 53 minút výsledkom 7:5. To bol však len začiatko nevídaného divadla.

Hibinovú získaný set poriadne nakopol a v druhom sete viedla už 5:1 a 30:0 a zdalo sa, že je vymaľované. O tri roky staršia súperka nezložila zbrane a nadýchla sa k neuveriteľnému obratu. V druhej sade následne získala šesť hier v rade a vyrovnala na 1:1. Hibinová mala za stavu 4:5 dva mečbaly, ktoré však nevyužila.

V tom čase sa hral zápas presne dve hodiny, ale tá najväčšia zápletka prišla až v treťom sete. Doiová viedla v rozhodujúcej sade už 5:2 a zdalo sa, že dokoná fantastický obrat. Ani bývalá 30. hráčka sveta však výborne rozohraný duel k výhre nedotiahla. V deviatej hre za stavu 5:3 mala k dispozícii až 5 mečbalov, ktoré však nevyužila. O osude stretnutia musela rozhodovať až skrátená hra, ktorá skončila tým najsmutnejším scenárom. Doiová pre obrovské kŕče musela zápas za stavu 0:1 skrečovať a po dlhom boji postúpila jej krajanka Hibinová.

Zdroj: sport.cz