Home Audio/video VIDEO Bizarný záver zápasu a krásne športové gesto v Rotterdame: Nechcel som podvádzať

VIDEO Bizarný záver zápasu a krásne športové gesto v Rotterdame: Nechcel som podvádzať

by Majo Malinovský
Andy Murray

ROTTERDAM – Kanadský tenista Félix Auger-Aliassime sa prebojoval do štvrťfinále turnaja ATP v Rotterdame, keď si v dvoch setoch poradil s britským súperom Andym Murraym 6:3, 6:4.


Za stavu 6:3, 5:4 a 40:15 si kanadský mladík na podaní myslel, že výmena, pri ktorej britskému súperovi spadla šiltovka, skončila jeho triumfom a teda sa pobral k sieti na záverečné podanie rúk. Prehliadol ale, že Britovi spadla počas hry šiltovka a tak vo výmene pokračoval.

Ospravedlnenie a pekné športové gesto súpera

“Nechcel som podvádzať, udrel som loptičku a moja čapica okamžite spadla a ja som prestal hrať, ok?” diskutoval následne Murray s rozhodcom na sieti a ich rozhovor počúval aj kanadský súper, ktorý si už myslel, že zápas vyhral. “Felix prepáč za to, čo sa stalo, ospravedlňujem sa,” dodal Murray.Kanaďan sa zachoval ako športový džentlmen, keď napriek všetkým okolnostiam súhlasil s opakovaním výmeny a teda jeho triumf sa oddialil. Murray síce trošku ešte duel zdramatizoval, ale naozaj len krátko, pretože o dve výmeny neskôr už Auger-Aliassime spečatil svoj postup do štvrťfinále, v ktorom na kanadského mladíka čaká britský súper Cameron Norrie.

Zdroj: ts, Tennis TV

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two × one =