Home Audio/video VIDEO Bizarný moment v zmiešanej štvorhre na Australian Open: Hráči ani rozhodca neverili vlastným očiam

VIDEO Bizarný moment v zmiešanej štvorhre na Australian Open: Hráči ani rozhodca neverili vlastným očiam

by Roderik Pastier
Nic Helwerther

MELBOURNE – Bol by to zápas ako každý iný. Štvrťfinálový duel v zmiešanej štvorhre na Australian Open medzi domácim párom Cabrerová/Smith a brazílskou dvojicou Matos/Stefaniová však ponúkol hneď na úvod veľmi kuriózny moment, ktorý vyvolal úsmev na tvári empajrového rozhodcu aj divákov. A hlavnú úlohu hrala moderná technika, ktorá kontroluje “presnosť” úderov.


S vedomím nutnosti dobrého vstupu do zápasu sa ostrieľaný domáci veterán John Smith na slávnom štadióne Rod Laver Arena obul do prvého servisu so zjavnou snahou predovšetkým nechybovať. Na jeho veľké prekvapenie však loptička, ktorá dopadla približne do stredu vytýčeného políčka na servis, bola elektronickým systémom zahlásená ako aut.

34-ročný tenista len neveriacky rozhodil rukami a vysielal nechápavé pohľady smerom k empajrovému rozhodcovi Nicovi Helwerthovi. “Tá loptička sa dokonca nedotkla ani čiary,” reagoval Smith. “Áno, to je divné, veľmi divné. Skontrolujeme to,” odpovedal zjavne zaskočený rozhodca a konzultoval celú záležitosť telefonicky s technikmi.

“Chyba v systéme. Ešte to overíme, ale vyzerá to ako chyba v systéme. Dámy a páni, snažíme sa zistiť, čo sa práve stalo,” vysvetľoval s úsmevom na tvári smerom k rozosmiatemu publiku rozhodca.

Svoje si k celej situácii povedali aj komentátori, ktorý zápas sprostredkovali pre Eurosport. “Myslím, že všetci štyria hráči jasne videli, že ten servis bol dobrý a že sa dokonca ani nepriblížil k čiare. Skôr si myslím, že jastrabie okolo bolo nastavené tak, že sledovalo loptičku z pohľadu hráča, ktorý podáva na druhú polovicu kurtu,” hľadal vysvetlenie komentátor Pete Odgers.“Našťastie sa to stalo na začiatku zápasu, takže nešlo o žiadny dôležitý bod. Pre hráčov ale ide o jeden z najdôležitejších zápasov ich kariéry, s týmto určite nepočítali,” pokračoval Odgers.

Spolukomentátor prenosu Nick Brown pokračoval s dávkou humoru ďalej. “Hrá sa na jednom z najväčších kurtov sveta a toto sa stane. Možno by bolo lepšie, keby sa do akcie opäť dostanú čiaroví rozhodcovia,” dodal.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − six =