Home Najdôležitejšie VIDEO Bizarný konflikt na US Open medzi Thiemom a usporiadateľmi: Spor kvôli plechovke energetického nápoja

VIDEO Bizarný konflikt na US Open medzi Thiemom a usporiadateľmi: Spor kvôli plechovke energetického nápoja

by Roderik Pastier
Dominic Thiem

NEW YORK – Rakúsky tenista Dominic Thiem porazil v 2.kole US Open Nagala z Indie jasným výsledkom 3:0. Okrem jednoznačného víťazstva však zaujal jeho konflikt s organizátormi kvôli plechovke energetického nápoja.


Druhý nasadený hráč si počas zápasu vyžiadal plechovku Red Bullu. Spočiatku sa zdalo, že je všetko v poriadku, následne však obyčajná plechovka spustila konflikt. Rakúska spoločnosť nepatrí medzi sponzorov turnaja a Thiemovi doniesli nápoj v papierovom pohári. To ale Rakúšana poriadne naštvalo.

„Čo to robíte? Dajte mi papierový pohár, nejakým spôsobom zakryte plechovku a ja si to nalejem sám,” zvýšil hlas trojnásobný finalista grandslamu. „Ste ako blázni kvôli anti-dopingovým pravidlám a následne prídete a chcete mi nalievať Red Bull niekde v zákulisí,” pokračoval rozhorčený Thiem.

Chcel tým naznačiť, že pokiaľ bude piť priamo z plechovky, nedôjde k špekuláciám, že by užíval niečo pochybné. Tenisti skutočne dostávajú inštrukcie, aby nekonzumovali nič, čo si sami neotvoria.

Nakoniec sa nápoj nalieval do pohára priamo na lavičke, pričom jeden z podavačov loptičiek zakrýval uterákom logo Red Bullu, aby ho nebolo vidieť. Príliš účinné to však nebolo, každý vedel, o akom nápoji je reč.

K incidentu sa následne dvadsaťsedemročný tenista vrátil na tlačovej konferencii.„Chápem, že nie je dovolené mať plechovku Red Bullu na kurte. Niekedy mi pomôže, tak som ho chcel mať. Bola okolo toho zbytočná výmena názorov. Nabudúce si vezmem papierový pohár,” smial sa Thiem.

A vysvetlil, čo ho konkrétne rozčúlilo. „Chceli odísť s otvorenou plechovkou a naliať ju do pohára, bez toho, aby som to videl. To ma trochu nahnevalo, pretože anti-dopingové pravidlá sú striktné. Nechcel som stratiť plechovku z dohľadu,” uzavrel Rakúšan.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve − ten =