Home Audio/video VIDEO Bizarný incident vo Washingtone: Drž už hubu, kričala grandslamová šampiónka na jedného z fanúšikov

Bianca Andreescuová, WTA Miami Open

WASHINGTON – Víťazka tenisového US Open Bianca Vanessa Andreescuová sa počas prvého kola turnaja vo Washingtone rozčúlila na fanúšika, ktorý hlasno oslavoval jej dvojchybu. To všetko počas tretieho, rozhodujúceho setu. Tento incident tenistku poznamenal a zápas nakoniec prehrala.

44. hráčka rebríčka WTA sa postavila na turnaji Mubadala Citi DC Open proti Ukrajinke Marte Kosťukovej a zápas pre ňu nezačal zle, prvý set vyhrala 6:2. Druhý set síce Kanaďanka nezvládla a podľahla súperke 3:6, ale všetko ešte bolo otvorené.

Nasledovalo však niečo, čo na tenisových dvorcoch nie je príliš často vidieť. Za stavu 2:2, 0:30 v treťom sete počas podania Andreescuovej oslávil fanúšik hlasným výkrikom “aut” dvojchybu Kanaďanky. To sa pochopiteľne Andreescuovej nepáčilo a na fanúšika dvakrát zakričala „shut up” (drž hu*u). Následne odmietla účastníčka tohtoročného Wimbledonu v zápase pokračovať, kým nebude fanúšik vyvedený.

Empajrová rozhodkyňa následne poprosila SBS o vyvedenie fanúšika, čo ostatní fanúšikovia ocenili potleskom. Mladá Kanaďanka nakoniec prehrala v tajbrejku tretieho setu 5-7 a tak na zápas ani po výsledkovej stránke nebude spomínať s úsmevom na tvári.