Home Audio/video VIDEO Paire sa trápi ďalej: V Barcelone senzačne neuhral ani set s talianskym lucky loserom

Benoit Paire

BARCELONA – Trápenie francúzskeho búrliváka neskončilo ani na prestížnom podujatí v španielskej Barcelone. Benoit Paire hneď v úvodnom kole na Barcelona Open Banc Sabadell senzačne skončil na rakete talianskeho lucky losera Federica Gaia.

Aj keď v prebiehajúcej sezóne vyhral Paire len jediné z desiatich stretnutí, proti Talianovi, ktorý vo finále kvalifikácie nestačil na Bielorusa Ivašku, nastupoval v role favorita, veď aktuálny rozdiel hráčov v rebríčku ATP je viac ako sto miest.

Gaio sa ale druhej šance chopil ako sa patrí a už tradične zjavne nemotivovaného Paireho zaskočil brejkom hneď na prvom podaní v druhej hre zápasu a razom viedol 3:0. Aj keď Francúz následne zabojoval a dokázal v piatej hre vyrovnať stav na brejky, Gaio trpezlivou hrou pokračoval a francúzsky búrlivák postupne nervóznel. V desiatej hre síce ešte na podaní odvrátil setbal súpera, ale v dvanástej už nie a po 40 minútach taliansky lucky loser slávil víťazstvo v úvodnom dejstve.

Do druhého setu Paire vzhľadom na nevydarenú koncovku prvého dejstva vstúpil veľmi nervózne a po čistej hre Gaia na podaní si francúzský búrlivák stratil servis. Aj keď by sa zdalo, že Paire to už zabalil, opak bol pravdou. Hneď v ďalšej hre totiž dokázal Talianovi zobrať servis a zdalo sa, že by sa mohol ukľudniť. Ale nevyspytateľnosť Paireho sa opäť naplno ukázala, keď po nekoncentrovanom výkone hneď ďalšie podanie stratil čistou hrou a to bolo všetko podstatné. Paire musel ešte v šiestej hre na podaní odvracať brejkbal súpera, ale inak si už vo zvyšných hrách obidvaja borci udržali servis a taliansky lucky loser sa hodine aj 18 minútach radoval z postupu do druhého kola, kde naňho čaká finalista z posledného podujatia v Monte Carle Rus Andrej Rublev.