Home Audio/video VIDEO Belgické finále v Trnave: Česká juniorská jednotka nestačila na skúsenú Minnenovú

VIDEO Belgické finále v Trnave: Česká juniorská jednotka nestačila na skúsenú Minnenovú

by Roderik Pastier
Greet Minnenová

TRNAVA – Na najväčšom ženskom turnaji na Slovensku EMPIRE Tennis Academy Open 2023, ktorý sa koná v klube TC EMPIRE Trnava na antuke od 7. do 14. mája 2023, sa v sobotu hrali obe semifinále dvojhry a potom finále štvorhry.


Prvou postupujúcou finalistkou bola Belgičanka Greet Minnenová (25), druhou jej krajanka Yanina Wickmayerová (33).

Minnenová zdolala v semifinále dvojhry svetovú juniorskú jednotku Luciu Havlíčkovú z Česka. Zvíťazila v dvoch setoch 6:4, 6:4. 

„Bol to náročný zápas. Je to veľmi dobrá hráčka. Je mladá, ide si po lopty, je to svetová juniorská jednotka. Takže som vedela, že to bude ťažké. Už som videla niekoľko jej zápasov. Ale ja som hrala vyrovnane od začiatku do konca,“ povedala po dueli Minnenová, ktorá si želala za finálovú súperku krajanku Yaninu Wickmayerovú.

Tá hrala druhé semifinále v Trnave proti Chloe Paquetovej práve po zápase Minnenovej. „Dúfam, že zvíťazí, aby sme si zahrali nedeľňajšie finále. To by bol pre mňa skvelý záver turnaja. Spolu vychádzame veľmi dobre, hrávame často aj štvorhru. Pozriem si jej semifinále a budem je fandiť,“ dodala Minnenová, ktorej sa splnilo želanie.Wickmayerová sa prebojovala do finále po tom, čo zdolala francúzsku tenistku Chloe Paquetovú po boji 6:2, 4:6, 6:4.

Zdroj: empireslovakopen.sk

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − two =