Home Audio/video VIDEO Azarenkovej renesancia, Serena má vážne zdravotné problémy: Nerada by som opäť skončila v nemocnici

VIDEO Azarenkovej renesancia, Serena má vážne zdravotné problémy: Nerada by som opäť skončila v nemocnici

by Majo Malinovský
Viktoria Azarenková

NEW YORK – Sedem rokov čakala bieloruská tenistka Viktoria Azarenková na grandslamové finále, po dlhom období nepríjemností v súkromnom živote sa ho dočkala na US Open.


V semifinále si ako nenasadená poradila s Američankou Serenou Williamsovou, keď otočila zápas a zvíťazila 1:6, 6:3, 6:3. Nechýbalo pritom veľa a Azarenková by na turnaji ani neštartovala, po víťaznom osemfinále priznala, že viackrát uvažovala o konci kariéry.

Viktoria Azarenková
Viktoria Azarenková (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)Po ťažkom období svitlo na lepšie časy

Dohnali ju k tomu viaceré zranenia a súdne spory s otcom jej dieťaťa o trvalú starostlivosť. “Keď sa z ničoho vypracujete na svetovú jednotku, niekedy získate pocit nezdolateľnosti. Myslíte si, že niet nad vás. Ego rastie, ale iba dovtedy, kým vás niečo nezraní. Mne sa podarilo nad to povzniesť a snažím sa poučiť z chýb,” citovala Azarenkovú agentúra AFP.

Video: US Open

Zložité obdobie sa jej, zdá sa, podarilo prekonať a v New Yorku zažíva renesanciu. Najprv vyhrala augustový turnaj Western & Southern Open po tom, ako vo finále odstúpila Naomi Ósaková. Dobrú formu si preniesla aj na následný US Open a skvelé výkony korunovala v semifinále. V ňom sa stretla s trojkou podujatia Serenou Williamsovou, s ktorou ju okrem materstva spája aj priateľstvo v súkromí. Obe sú tradičné súperky, keď odohrali už 23. vzájomný duel. Serena viackrát narazila iba na svoju sestru Venus.Serena Williamsová a Viktoria Azarenková
Serena Williamsová a Viktoria Azarenková (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)

Na grandslame ju zdolala prvýkrát

Navyše, Azarenková zdolala Serenu na grandslamovom podujatí po prvý raz v kariére. “Musela som hľadať energiu, aby som sa dostala z ‘diery’ a to nebolo jednoduché. Dúfam, že som inšpirovala ženy na celom svete, aby si išli za svojimi snami,” povedala Azarenková, ktorá zabojuje o titul po siedmich rokoch: “Je to moje obľúbené číslo, takže to niečo musí znamenať. Som vďačná za príležitosť hrať v semifinále s takouto šampiónkou. Na ceste za titulom musíte zdolávať tie najlepšie.”Video: US Open

Na vyrovnanie rekordu si ešte počká

Kým Azarenková môže opäť nabrať kurz na vrchol, Williamsová si musí počať na vyrovnanie rekordu v počte grandslamových trofejí. Na Margaret Courtovú jej chýba jediný triumf. Už o desať dní dostane ďalšiu šancu na Roland Garros. Tridsaťosemročná Američanka po dueli s Azarenkovou prezradila, že na parížskej antuke nebude chýbať: “Určite pocestujem do Francúzska.”

Video: US OpenZdravotné problémy Sereny

V New Yorku sa museli tenisti vyrovnať so špecifickými podmienkami, keďže pre pandémiu koronavírusu hrali pred prázdnymi tribúnami. V Paríži organizátori plánujú umožniť aspoň obmedzenú návštevu. “Bude to zaujímavé, pretože nám nepovolili súkromné bývanie, ale na druhej strane pustia divákov. Ja si budem dávať veľký pozor a vyhýbať sa verejným miestam, pretože mám vážne zdravotné problémy a nerada by som skončila opäť v nemocnici,” povedala Williamsová.

Serena Williamsová
Ošetrovaná Serena Williamsová (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

17 − 3 =