Home Audio/video VIDEO Austrálsky búrlivák Kyrgios prehral tretíkrát v rade a opäť nebol spokojný: Stálo ma to set, je to vtip

Nick Kyrgios

TORONTO – Austrálsky tenista Nick Kyrgios si na svoje konto pripísal tretiu prehru v rade. V nočnom zápase na turnaji v Toronte nestačil na amerického bombardéra Opelku, ktorému podľahol v troch setoch výsledkom 6:4, 6:7(4), 4:6. Ako to už u Austrálčana býva zvykom, neodpustil si ani zopár kontroverzných momentov.

Od začiatku zápasu sa hralo podľa očakávania, dominovali skvelé servisy oboch tenistov. V siedmej hre sa Kyrgios prvýkrát v stretnutí dostal k brejkbalu, ktorý aj využil a koncovku setu si postrážil. Po rovnej pol hodine viedol 1:0.

V druhom dejstve diváci neboli svedkami žiadneho brejku, jediné dva brejkbaly mal Opelka, ktoré však nevyužil. O víťazovi druhej sady tak musela rozhodnúť až skrátená hra, v ktorej bol úspešnejší americký dlháň.

Druhý set priniesol kuriózny moment

Za stavu 4:4 sa pri smeči Opelku Kyrgios domnieval, že Američan sa dotkol siete. Empajrová rozhodkyňa však bola iného názoru a bod Opelkovi uznala, čo pochopiteľne Kyrgiosa poriadne nahnevalo.

“Stálo ma to set, je to vtip,” povedal na adresu Tourteovej austrálsky tenista.

Rozladený Austrálčan ťahal od začiatku tretieho setu za kratší koniec, v prvom geme sa ešte ubránil stavu 0:40 na servise, ale v ďalšej hre už Opelka prelomil servis a zápas pohodlne doservoval do víťazného konca.

Kyrgios si na svoje konto tak pripísal už tretiu prehru v rade. V predchádzajúcich dvoch dueloch nestačil na Brita Norrieho a Američana McDonalda a slová o jeho veľkom trápení naberajú čoraz reálnejšie kontúry.