Home Audio/video VIDEO Po senzačnom grandslamovom semifinále kariérny titul: Ruský držiteľ divokej karty si podmanil Dubaj

Aslan Karatsev

DUBAJ – Po senzačnom postupe z kvalifikácie až do semifinále grandslamového Australian Open dosiahol ruský tenista Aslan Karatsev ďalší obrovský úspech a významný míľnik vo svojej kariére.

V súboji finálových debutantov na okruhu ATP zdolal v dvoch setoch juhoafrického kvalifikanta Harrisa hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2 a dočkal sa vytúženej trofeje. Zároveň ho čaká aj obrovský posun v rebríčku ATP.

Karatsev podobne ako v predchádzajúcich zápasoch predviedol veľmi vyrovnaný a kvalitný výkon. Úvodný set rozhodol jediný brejk, ktorý už v druhej hre spravil na prvom podaní súpera ruský finálový favorit a za 38 minút sa radoval zo zisku úvodného dejstva.

Ani v tom druhom Harris na výborne hrajúceho súpera nedokázal nájsť recept a podobne ako v tom prvom aj teraz si prehral podanie hneĎ v úvodnej hre a keď v šiestej hre zahodil jediný brejkbal v druhom sete na podaní súpera, bolo rozhodnuté. Karatsev vzápätí ešte raz súpera brejkol a zápas dopodával pohodlne do víťazného konca bez straty jediného vlastného servisu, pričom Harris mal za zápas len dva brejkbaly. Juhoafričanovi nepomohlo ani osem es oproti trom súpera, ktorý sa zaslúžene radoval zo zisku premiérovej trofeje.