Home Audio/video VIDEO Ani výhra Swiatekovej našim susedom vo finále nestačila: Bojovné Nemecko po veľkej dráme ovládlo United Cup

VIDEO Ani výhra Swiatekovej našim susedom vo finále nestačila: Bojovné Nemecko po veľkej dráme ovládlo United Cup

by Majo Malinovský
Nemecko, Trofej, Víťaz, United Cup, Alexander Zverev, Angelique Kerberová

SYDNEY – Nemeckí tenisti triumfovali na turnaji United Cup v austrálskom Sydney. V nedeľňajšom finále zvíťazili nad Poľskom 2:1, o ich výhre rozhodla štvorhra.

Nemecko dobylo 2. ročník United Cupu, hoci v semifinále a finále čelilo v troch zápasoch vždy dvom mečbalom, ktorých neodvrátenie by znamenalo koniec v súťaži.

V úvodnej finálovej dvojhre zvíťazila svetová jednotka Iga Swiateková nad Angelique Kerberovou hladko 6:3, 6:0. O vyrovnanie sa postaral Alexander Zverev, ktorý v tajbrejku druhého setu odvrátil dva mečbaly a nad Hubertom Hurkaczom zvíťazil 6:7 (3), 7:6 (8) a 6:4. Olympijský šampión z Tokia potom v rozhodujúcej štvorhre spolu s Laurou Siegemundovou zdolali Swiatekovú a Hurkacza 6:4, 5:7 a 10:4.

Laura Siegemundová, Alexander Zverev, Nemecko, Finále, United Cup
Laura Siegemundová a Alexander Zverev oslavujú triumf vo štvorhre (Foto: TASR/AP – Mark Baker)

Ani netuší, ako zvíťazil

“Je to úžasné a pre každého bola veľká zábava byť súčasťou tohto tímu. Najmä pre mňa. Naozaj vám veľmi ďakujem, že som tu mohol byť. Ani netuším, ako som zvíťazil. Niekedy rozhodujú milimetre a dnes som mal šťastie,” povedal po výhre Zverev.

“Bolo to naozaj tesné. Vlani sme sa dostali do semifinále, teraz do finále, dúfajme, že ďalší krok už bude víťazstvo,” agentúra dpa citovala Swiatekovú.United Cup – finále:

Poľsko – Nemecko 1:2
Iga Swiateková – Angelique Kerberová 6:3, 6:0
Hubert Hurkacz – Alexander Zverev 7:6 (3), 6:7 (8), 4:6
Swiateková, Hurkacz – Laura Siegemundová, A. Zverev 4:6, 7:5, 4:10

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 2 =