Home Audio/video VIDEO Ani ho*no mu šťastie neprinieslo: Americký bombardér zažil na kurte poriadne bizarný incident

VIDEO Ani ho*no mu šťastie neprinieslo: Americký bombardér zažil na kurte poriadne bizarný incident

by Majo Malinovský
Reilly Opelka

MELBOURNE – Americký bombardér Reilly Opelka na osemfinálový súboj z austrálskeho Melbourne tak ľahko rozhodne nezabudne.


Hovienko na čapici spustilo veľkú drámu

Favorizovaná turnajová dvojka v americkom derby proti krajanovi Cressymu viedla 6:4 a za stavu 4:4 Cressy na podaní získal fiftín na 30:15, keď sa z druhej strany kurtu ozvali tvrdé nadávky. “Sorry, ale mám ho*no na čapici,” začal americký dlháň vysvetľovať situáciu rozhodcovi, keď sa pobral k svojej lavičke so šiltovkou označkovanou vtáčikom, ktorý prelietal nad jeho hlavou a už to nevydržal. “Nevidíš, vy*ral sa na mňa vták, čo chceš aby som urobil?” dodal Opelka, ktorý by so svojim három len ťažko mohol pokračovať v hre bez pokrývky hlavy.

Zmätený rozhodca sa Američana opýtal, či má za znehodnotenú šiltovku náhradu aby mohol pokračovať v hre. Opelka síce vytiahol novú čiapku, ale rozhodca toto riešenie okamžite zamietol kvôli príliš veľkému logu na nej. Ako náhradné riešenie vyzval trénera Američana aby mu posunul svoju šiltovku. Obidvaja sa snažili nájsť nejaké rýchle riešenie aby hra mohla pokračovať, ale ani čiapka zberača loptičiek Diega nepasovala na hlavu Opelku a tak hra stála, pretože tú označkovanú vtáčikom si Opelka už na hlavu nemienil dať.Americký obor to už nechcel naťahovať a tak sa na kurt pobral so šiltovkou s veľkým logom, ktorú rozhodca zamietol na čo samotný supervízor vstúpil na hraciu plochu a Opelkovi ponúkol oficiálnu turnajovú čapicu s menším logom, dokým mu nebude doručená jeho náhradná originálna, ktorú mal v šatni. “Viem, že mám veľkú hlavu, ale…” smial sa americký dlháň, keď si musel zväčšiť veľkosť šiltovky.Šťastie mu neprinieslo

Jeho boj s novou čiapkou poriadne rozosmial prítomných divákov, ale po skončení deviatej hry, v ktorej Opelka s novou šiltovkou na hlave zahodil dva brejkbaly, mu zo šatne priniesli jeho biely originál a mohol tak ďalej v stretnutí pokračovať s rovnakým kúskom na vlasatej hlave. Ale ani hovienko mu šťastie v slušne rozohratom zápase napokon neprinieslo.

Cressy set dotiahol do tajbrejku, v ktorom vyhral 7:5 a keďže podanie nestratil ani v rozhodujúcom, tak o osude stretnutia rozhodol ďalší tajbrejk. V tom mal Opelka aj dva mečbaly, ale napokon sa z triumfu 11:9 a postupu do štvrťfinále prekvapujúco radoval Cressy, ktorý v zápase ani jediný raz nedokázal súperovi zobrať podanie.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + four =