Home Audio/video VIDEO Ani dve zranenia ho nezastavili: 19-ročný supertalent po nevídanom obrate obhájil titul v Mníchove

Holger Rune, Trofej, ATP Mníchov

MNÍCHOV – Dánsky tenista Holger Rune napriek zraneniu ramena a členka triumfoval vo dvojhre na antukovom turnaji ATP v Mníchove.

Najvyššie nasadený hráč zdolal v nedeľňajšom finále v repríze z minulého roka Holanďana Botica van de Zandschulpa v troch setoch 6:4, 1:6 a 7:6 (3).

19-ročný Rune v dnešnom finále nebol ďaleko od porážky. V treťom sete prehrával 1:3 a navyše si poranil rameno. Po ošetrení sa však najvyššie nasadený hráč dokázal vrátiť do zápasu a za stavu 2:5 odvrátil dva mečbaly.

Potom si Rune poranil aj členok, ale ani prestávka s fyzioterapeutom ho nerozhodila. Talentovaný mladík dokázal vyrovnať na 5:5, pri skóre 5:6 však čelil ďalším dvom mečbalom. Van de Zandschulp ale duel dopodávať nedokázal a tajbrejk vyhral 7:3 aktuálne siedmy hráč sveta.

Holger Rune po triumfe s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Matthias Schrader)

Holanďan tak premrhal šancu získať prvý titul v kariére, navyše v Bavorsku prežil s Runom ďalšie smolné finále. Vlani totiž dvadsaťsedemročný Holanďan zápas o titul v Mníchove za stavu 4:3 pre zdravotné problémy skrečoval.

dvojhra – semifinále: Holger Rune (Dán.-1) – Botic van de Zandschulp (Hol.-4) 6:4, 1:6, 7:6 (3)