Home Audio/video VIDEO Ani česká svetová trojka ju nezastavila: Kontaveitová valcuje aj na Turnaji majsteriek

GUADALAJARA – Estónska tenistka Anett Kontaveitová vstúpila do MS WTA Tour v mexickej Guadalajare víťazne.

V stredajšom úvodnom zápase na turnaji majsteriek ako ôsma nasadená zvíťazila nad turnajovou dvojkou Barborou Krejčíkovou z Česka 6:3 a 6:4 v skupine nazvanej Teotihuacán.

Víťazka Roland Garros Krejčíková hrá na turnaji prvýkrát vo dvojhre, celkovo už tretíkrát. V prvom sete sa jej nedarilo podľa predstáv a prehrala ho po polhodine 3:6. O podanie prišla vo štvrtom geme a počas prvého dejstva si nevybojovala ani jeden brejkbal. Estónka potvrdila dobrú formu, keď v októbri vyhrala turnaje v Kluži a Moskve, aj v druhom sete. Hneď v jeho prvej hre súperke vzala servis a zápas dotiahla do víťazného konca. Pri svojom debute na tomto turnaji tak hneď dokázala získať prvé víťazstvo. Bol to prvý vzájomný duel oboch protagonistiek.

skupina Teotihuacán: Anett Kontaveitová (Est.-8) – Barbora Krejčíková (ČR-2) 6:3, 6:4