Home Audio/video VIDEO Martin po prehratom sete ukázal kvality: Súper uhral len šesť fiftínov a skončil s trpkým kanárom

Andrej Martin

LISABON – Slovenský tenista Andrej Martin zvládol na challengerovom podujatí v portugalskom Lisabone úvodnú prekážku.

Slovenská turnajová štvorka síce z pozície favorita proti súperovi z Dominikánskej republiky stratila za 45 minút úvodný set 4:6, ale následne Martin ukázal svoje kvality.

Cid Subervi v druhom dejstve stratil servis hneď v úvodnej hre a aj keď v štvrtej si požičané zobral späť, o osude setu rozhodol hneď nasledujúci gem, v ktorom Martin brejkol súpera a druhý set už dopodával do víťazného konca – 6:4.

Ukončil ho kanárom

Rozhodujúce dejstvo už žiadnu drámu neprinieslo, slovenský favorit na kurte dominoval a súperovi v ňom povolil uhrať len šesť fiftínov. Cid Subervi sa s Lisabonom rozlúčil nepopulárnym kanárom a Martina v boji o štvrťfinále čaká domáci Goncalo Oliveira, s ktorým v doterajších troch vzájomných súbojoch nestratil ani set.