Frances Tiafoe, US Open 2023
Frances Tiafoe (Foto: TASR/AP - Jason DeCrow)

VIDEO Americký favorit na Davis Cupe totálne vybuchol: Emócie pracujú, reprezentujem svoju krajinu a chcem vyhrať

SPLIT – Trestným fiftínom ukončil americký tenista Frances Tiafoe daviscupový zápas v Splite a pomohol Holanďanom k prekvapivému víťazstvu.


V závere štvrtkovej trojsetovej bitky s Tallonom Griekspoorom sa Američan dožadoval opakovania výmeny, ale rozhodca jeho žiadosť zamietol a Tiafoe v amoku rozmlátil raketu. Keďže už mal jedno varovanie, bod dostal Griekspoor a slávil výhru a zároveň druhý víťazný bod pre holandský tím.

“Koniec zápasu bol veľmi nešťastný,” uviedol štvrťfinalista nedávneho US Open Tiafoe. “Za stavu 5:2 sa toho stalo veľa. Samozrejme som sa mohol zachovať lepšie, ale emócie pracujú, reprezentujem svoju krajinu a chcem vyhrať,” snažil sa svoj výbuch ospravedlniť po dramatickom súboji, ktorý prehral po vyše dve a pol hodinách 3:6, 7:6 a 6:7.

https://www.youtube.com/watch?v=F-cg1UIDCGI

S rozhodcom i riaditeľom turnaja v Splite sa hádal po Holanďanovom servise. Čiarový rozhodca zahlásil aut, Tiafoe preto returnoval do siete. Holanďan si zobral výzvu a ukázalo sa, že loptička dopadla na čiaru. Hlavný rozhodca odmietol Američanov argument, že by sa výmena mala zopakovať.

Tiafoe tak v Splite po prehre s domácim Gojom prehral aj svoj ďalší daviscupový zápas i keď z triumfu sa napokon radoval výber USA. Skupinu D v Chorvátsku vedú Holanďania a sú blízko postupu do novembrového štvrťfinále.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 + 5 =