Home Audio/video VIDEO Alex Molčan sa po dvoch prehrách dočkal triumfu: Slovenský favorit v Rumunsku nestratil ani set

Alex Molčan

SIBIU – Slovenský tenista Alex Molčan na challengerovom podujatí v rumunskom Sibiu zabojuje o štvrťfinále.

Rozhodla o tom jeho dnešná výhra nad talianskym súperom Riccardom Bonadiom. Slovenská turnajová trojka o osude prvého setu rozhodla brejkom v desiatej hre, po ktorom Molčan za 35 minút vyhral 6:4.

Aj druhé dejstvo sa nieslo v réžii slovenského favorita, ktorý brejkol talianskeho rivala až trikrát, sám si stratil servis len jediný raz a za 37 minút vyhral aj druhý set 6:2 a po prehrách so Schwartzmanom na US Open a následne s Garínom v Davis Cupe bez zisku jediného setu sa opäť vrátil na víťaznú vlnu.

V boji o štvrťfinále na Molčana, ktorý v Sibiu dokráčal v roku 2019 až do semifinále, čaká v Rumunsku český súper Vít Kopřiva, ktorý v dvoch setoch zdolal Danila Petroviča (7:5, 7:5).

Alex Molčan (Svk – 3.) – Riccardo Bonadio (Ita) 6:4, 6:2