Home Audio/video VIDEO Alcaraz sa dočkal premiérového triumfu na Turnaji majstrov: Výhra s Rubľovom udržala jeho postupové šance

Carlos Alcaraz, ATP Nitto Finals 2023, Turnaj majstrov 2023

TURÍN – Španielsky tenista Carlos Alcaraz zdolal v úvodnom stredajšom stretnutí na Turnaji majstrov v Turíne Rusa Andreja Rubľova 7:5, 6:2. Zlepšil si tak vyhliadky na postup z červenej skupiny.

Oslavujúci Carlos Alcaraz (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

Duel bol súbojom hráčov, ktorí vo svojom úvodnom vystúpení na podujatí neuspeli. Prvý set priniesol vyrovnaný priebeh. Ako jediný prelomil súperovo podanie Alcaraz až v jedenástom geme a set získal vo svoj prospech. Druhý set už Španiel ovládol, keď Rus neudržal podanie už v prvej hre a potom aj v siedmej. Svetovú dvojku čaká v Turíne ešte v piatok súboj proti Daniilovi Medvedevovi.

Andrej Rubľov, ATP Nitto Finals 2023, Turnaj majstrov 2023
Andrej Rubľov (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

“Daniil má za sebou výbornú sezónu. Ak ho chcem zdolať, musím odohrať perfektný zápas. Hrá sa tu tenis na najvyššej úrovni. Som rád, že sa mi podarilo otrepať sa z prehry a podať opäť dobrý výkon,” povedal na kurte Alcaraz.

Turnaj majstrov – červená skupina: Carlos Alcaraz (Šp.-2) – Andrej Rubľov (Rus.-5) 7:5, 6:2