Home Audio/video VIDEO Alcaraz po ďalšej suverénnej výhre zabojuje o siedmy titul v kariére: Po zranení som bol psychicky na dne

Carlos Alcaraz

BUENOS AIRES – Španielsky tenista Carlos Alcaraz si zahrá vo finále pri svojom premiérovom štarte po dlhom zranení brušného svalu. Na antukovom turnaji v Buenos Aires postúpil do boja o titul cez krajana Bernabéa Zapatu, ktorého v semifinále zdolal za 77 minút dvakrát 6:2. O svoj siedmy triumf v kariére sa svetová dvojka v súboji dvoch najvyššie nasadených stretne s Britom Cameronom Norriem.

Devätnásťročný Alcaraz, ktorý sa do argentínskej metropoly vrátil po takmer štvormesačnej prestávke, mal v prvom kole zatiaľ najviac práce a v ďalších dvoch kolách bol čoraz presvedčivejší. “Po zranení som bol trochu na dne (psychicky) a za tie štyri mesiace som potreboval opäť nájsť sebadôveru a rytmus. Byť hneď po návrate vo finále je pre mňa niečo výnimočné,” povedala bývalá svetová jednotka a turnajová jednotka.

Na finále s 27-ročným Norriem, ktorý vyradil Peruánca Juana Pabla Varillasa po výhre 7:6, 6:4 sa teší. “Viem, že do toho budem musieť dať všetko. Bude to ťažký, ale aj pekný zápas,” očakáva Alcaraz od duelu, ktorý sa bude hrať dnes o 20.00 h SEČ. Dvanásty hráč rebríčka Norrie bude hrať o svoj piaty titul v kariére, pričom s Alcarazom prehral tri zo štyroch predchádzajúcich zápasov.