Home Audio/video VIDEO Alcaraz môže premiérovo obhájiť titul na Masters: Chcem byť historicky najlepším tenistom, prehlásil

Carlos Alcaraz, ATP Miami Open

MADRID – Španielsky tenista Carlos Alcaraz zdolal v štvrťfinále domáceho turnaja v Madride Rusa Karena Chačanova, s ktorým nestratil set ani v treťom vzájomnom zápase. Po postupe do semifinále, v ktorom sa španielsky obhajca titulu stratene s Bornom Čoričom, porozprával o svojom veľkom sne – stať sa jedným z najlepších hráčov v histórii.

Alcaraz minulý rok v Madride zdolal Rafaela Nadala, Novaka Djokoviča či Alexandra Zvereva, ako najmladší v histórii ATP (od roku 1990) porazil troch hráčov TOP 5 počas jedného turnaja, stal sa najmladším šampiónom a získal svoj vtedy druhý titul z turnajov kategórie Masters 1000.

Tento rok dorazil do španielskej metropoly ako čerstvý šampión z Barcelony, kde prvýkrát v kariére obhájil titul. V Madride síce prvýkrát v sezóne prehral úvodný set, ale ďalších osem setov už vyhral a postúpil medzi kvarteto najlepších.

V štvrťfinále španielsky mladík porazil Karena Chačanova 6:4, 7:5, keď druhý set otočil zo stavu 2:5. V záverečných piatich gemoch nestratil viac ako dva fiftíny a tak aj tretí vzájomný zápas vyhral 2:0 na sety.

“Mojím snom je stať sa jedným z najlepších tenistov v histórii. Viem, že je to veľký sen, možno až priveľký. Ale na tomto svete musíte myslieť na veľké sny,” prehlásil Alcaraz po svojom 150. zápas, v ktorom si pripísal 117. výhru.

V piatok, v deň svojich 20. narodenín, sa Alcaraz stretne s Bornom Čoričom o účasť vo finále. Dvadsaťšesťročný Chorvát, ktorý tento rok nevyhral viac ako dva zápasy v rade a do Madridu pricestoval s päťzápasovou sériou prehier, zastavil vo štvrťfinále nemeckého lucky losera Daniela Altmaiera a prvýkrát od svojho najcennejšieho triumfu na Masters v Cincinnati v auguste minulého roka zdolal štyroch súperov v rade.

“V Madride sa mi páči, dokážem tu hrať veľmi dobre. Som veľmi šťastný, že som sa tento rok dostal do semifinále. V poslednej dobe som prehrával v prvom kole a uvažoval som, že radšej zostanem doma a budem trénovať. Našťastie som si to rozmyslel,” usmieval sa Čorič, ktorý si verí aj na domáceho favorita.

“Získal som teraz sebavedomie, cítim, že mám šancu poraziť aj Carlosa. Je to skvelý tenista vo výbornej forme, ale nie som bez šance. Tento kurt sa mi páči a pokúsim sa to využiť,” dodal 20. hráč sveta Čorič.