Home Audio/video VIDEO Alcaraz do Wimbledonu vstúpil suverénne, Murray v britskej bitke stratil len štyri hry

VIDEO Alcaraz do Wimbledonu vstúpil suverénne, Murray v britskej bitke stratil len štyri hry

by Majo Malinovský
Andy Murray, Wimbledon 2023

LONDÝN – Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.


V úvodnom kole zdolal v pozícii nasadenej jednotky Francúza Jérémyho Chardyho 6:0, 6:2, 7:5. Program na ďalších kurtoch v All England Clube výrazne narušil dážď.

Carlos Alcaraz, Wimbledon 2023
Carlos Alcaraz (Foto: TASR/AP – Kirsty Wigglesworth)

Alcaraz potvrdil dobrú formu, ktorú naznačil na turnaji v londýnskom Queen´s Clube, kde v júni získal svoj prvý titul na tráve. Počas celého zápasu s Chardym na wimbledonskom dvorci číslo 1 výborne podával a mal navrch aj vo výmenách. Francúz uhral prvý gem až za stavu 0:2 v druhom sete.

“Teší ma, že som to zvládol v troch setoch. Prvé kolá na grandslamoch totiž často bývajú zradné. Som veľmi spokojný s predvedeným výkonom. V treťom dejstve Jeremy výrazne zdvihol úroveň svojej hry a diváci videli pekné výmeny. Na tráve sa mi hrá super a vôbec mi neprekážalo, že bola zatiahnutá strecha. Veľmi si vážim, že ma povzbudzovalo toľko fanúšikov, nielen Španielov, ale aj domácich priaznivcov,” uviedol Alcaraz v pozápasovom interview.     Murray stratil len štyri hry

Úvodnú prekážku bez problémov prekonal aj miláčik britského publika Andy Murray. Dvojnásobný šampión z rokov 2016 a 2013 zvíťazil nad svojím krajanom Ryanom Penistonom 6:3, 6:0, 6:1.        

Andy Murray, Wimbledon 2023
Andy Murray (Foto: TASR/AP – Alberto Pezzali)

Ďalší Brit Cameron Norrie, ktorý vlani postúpil až do semifinále, prešiel cez Čecha Tomáša Macháča. V pozícii nasadenej dvanástky triumfoval 6:3, 4:6, 6:1, 6:4.      

muži – dvojhra – 1. kolo: Cameron Norrie (V. Brit.-12) – Tomáš Macháč (ČR) 6:3, 4:6, 6:1, 6:4, Andy Murray (V. Brit.) – Ryan Peniston (V. Brit.) 6:3, 6:0, 6:1, Carlos Alcaraz (Šp.-1) – Jérémy Chardy (Fr.) 6:0, 6:2, 7:5

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − 3 =