Home Audio/video VIDEO Aj v 37 rokoch neskutočný bojovník: Gilles Simon na US Open predviedol nevídané zmŕtvychvstanie

Gilles Simon

NEW YORK – Francúzsky veterán Gilles Simon má už 37 rokov a neraz spomína ukončenie svojej bohatej tenisovej kariéry, ale v kvalifikácii na US Open potvrdil, že je stále vychýreným bojovníkom.

Aktuálne až 177. hráč sveta, ktorý bol kedysi aj svetovou šestkou, musí vzhľadom na nízke postavenie v rebríčku ATP bojovať o hlavnú súťaž v kvalifikácii a hneď v úvodnom kole mu žreb prisúdil nepríjemného súpera domáceho Michaela Mmoha, ktorý bol miernym predzápasovým favoritom.

VIDEO WOW! 16-ročný debutujúci talent Česka na US Open vyradil bývalú svetovú desiatku a deblovú jednotku

Mmoh vstúpil do zápasu suverénne, keď hneď v tretej hre a následne aj v siedmej zobral Francúzovi podanie a prvý set vyhral hladko za 42 minút 6:2. V druhom dejstve suverénny výkon domáceho hráča pokračoval, keď sa po dvoch brejkoch a udržanom servise dostal do okamžitého vedenia 3:0 a zdalo sa, že je po zápase…

Nevídaný obrat z 2:6, 2:5 a podanie súpera

Francúzsky veterán síce následne v štvrtej hre kontroval ribrejkom na 1:3, ale keď si v siedmej hre opäť stratil vlastné podanie a prehrával 2:6, 2:5 a na podaní bol Američan, tak už zrejme nikto neveril v postup Simona.

Ten sa ale dokázal nakopnúť a získať neuveriteľných päť hier po sebe, pričom až trikrát musel zlomiť podanie súpera a za hodinu aj sedem minút sa radoval z víťazstva 7:5 v druhom sete. Rozhodujúce dejstvo sa už nieslo v réžii francúzskeho veterána, ktorý v štvrtej aj šiestej hre zobral Američanovi podanie a po triumfe 6:1 a naozaj nevídanom obrate sa radoval z postupu.

V boji o kvalifikačné finále na Francúza čaká taliansky súper Matteo Arnaldi, ktorý prekvapujúco v troch setoch vyradil Brita Penistona.