LONDÝN – Americká tenistka Serena Williamsová údajne rokuje o návrate do profesionálneho tenisu na turnaji WTA 500 Queen’s Club v Londýne.
Bývalá mužská svetová jednotka a dobrý priateľ Williamsovej Andy Roddick v podcaste „The Served podcast“ tvrdí, že 23-násobná grandslamová šampiónka nastúpi vo štvorhre po boku Kanaďanky Victorie Mbokovej. Informoval o tom aj britský denník Daily Telegraph. Pre prípadný štart by potrebovala voľnú kartu.
Telegraph Sport understands that Serena Williams has completed her mandatory six-month period in the anti-doping testing pool and requested a wild card to play doubles with Victoria Mboko@simonrbriggs has the full story ⤵️https://t.co/FkUG0WYOAd pic.twitter.com/jeObC4rrJ4
— Telegraph Sport (@TelegraphSport) May 28, 2026
Posledný zápas na US Open 2022
Štyridsaťštyriročná Američanka odohrala svoj nateraz posledný profesionálny zápas na US Open v roku 2022. Sama však nikdy nehovorila o ukončení kariéry a spomínala skôr „odklon“ od tenisu. Špekulácie o jej možnom návrate sa šíria odvtedy, čo sa vlani v decembri zistilo, že sa opäť zapojila do antidopingového programu. Ten predstavuje nevyhnutnú podmienku na to, aby mohla opäť hrať na turnajoch.
Turnaj na tráve je generálkou na Wimbledon a ženská časť sa začína 8. júna. V hre sú ešte stále dve voľné karty pre štvorhru.
Zdroj: TASR
