Home Audio/video VIDEO 33-ročný Kukuškin odvrátil štyri mečbaly a poslal Kazachstan do vedenia: Spasí Srbov Djokovič?

Michail Kukuškin, Kazachstan

MADRID – Tenisti Kazachstanu vedú vo štvrťfinálovom súboji finálového turnaja Davisovho pohára nad Srbskom 1:0. O prvý bod sa v Madride postaral Michail Kukuškin, ktorý zdolal Miomira Kecmanoviča po vyše trojhodinovej trojsetovej bitke 7:6(5), 4:6, 7:6(11). V rozhodujúcom sete odvrátil štyri mečbaly.

Kecmanovič viedol v úvode zápasu s Kukuškinom 2:0, Kazach však bleskovo vyrovnal na 2:2. O osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom mal navrch Kukuškin.  V druhom sete si kazašský hráč vybudoval náskok 4:2, no Kecmanovič následne získal štyri gemy za sebou a dostal sa na koňa.

V rozhodujúcom dejstve rýchlo odskočil Kukuškinovi na 3:0 a za stavu 5:3 mal k dispozícii dva mečbaly. Kukuškin ich však odvrátil a vynútil si tajbrejk, ktorý priniesol veľkú drámu a strhujúci tenis. Kazach v ňom odvrátil ďalšie dva mečbaly a napokon za stavu 12:11 využil piatu šancu na ukončenie zápasu.