Home Audio/video VIDEO 19-ročný Musetti najväčším objavom Roland Garros: V osemfinále vyzve Djokoviča v životnom zápase

PARÍŽ – Taliansky tenista Lorenzo Musetti postúpil do osemfinále turnaja Roland Garros. V dnešnom zápase zdolal svojho krajana Marca Cecchinata po päťsetovom boji 3:6, 6:4, 6:4, 3:6, 6:3.

Celý zápas mal veľmi vyrovnaný priebeh a všetky sety rozhodovali naozaj maličkosti. V prvom sete rozhodol brejk z druhej hry, kedy Cecchinato prelomil podanie talianskeho talentu a po 35 minútach viedol 1:0. Druhá sada mala opačný priebeh, keď bol Musetti tým hráčom, ktorý v desiatom geme brejkol skúsenejšieho krajana a bolo vyrovnané.

19-ročný tenista vstúpil do tretieho setu ako víchor a v druhej hre sa postaral aj o takúto parádičku, ktorou brejkol 83. hráča sveta.

Aj napriek tomu, že Cecchinato ribrejkol svojho súpera, bol Musetti hráčom, ktorý v závere dejstva strhol víťazstvo na svoju stranu a viedol 2:1. V štvrtom sete obaja tenisti dominovali na servisoch a opäť rozhodol jeden brejk, po ktorom premožiteľ De Minaura vyrovnal na 2:2.

V rozhodujúcej sade si vypracoval Musetti kľúčové vedenie 5:1, Cecchinato ešte znížil na 3:5, ale záver zápasu patril mladíkovi, ktorý v osemfinále vyzve Djokoviča.

Djokovič po dvanásty raz za sebou do osemfinále

Srbský tenista Novak Djokovič postúpil ako prvý hráč v Open ére po dvanásty raz za sebou do osemfinále Roland Garros. V 3. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka zdolal Ričardasa Berankisa z Litvy hladko 6:1, 6:4, 6:1. Djokovič počas celého zápasu výborne podával, súpera nepustil ani k jedinému brejkbalu.

muži – dvojhra – 3. kolo:
Novak Djokovič (Srb.-1) – Ričardas Berankis (Lit.) 6:1, 6:4, 6:1, Jan-Lennard Struff (Nem.) – Carlos Alcaraz (Šp.) 6:4, 7:6 (3), 6:2, Lorenzo Musetti (Tal.) – Marco Cecchinato (Tal.) 3:6, 6:4, 6:3, 3:6, 6:3, Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-10) – Philipp Kohlschreiber (Nem.) 6:4, 6:2, 6:1