Home Audio/video VIDEO 16-ročná ruská hviezdička bola dve hry od senzačného vyradenia americkej favoritky: Ani neviem, ako sa mi podarilo otočiť tento zápas

Mirra Andrejevová, Wimbledon 2023

LONDÝN – Americká tenistka Madison Keysová sa druhýkrát v kariére prebojovala do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V osemfinále v pozícii nasadenej dvadsaťpäťky vyradila talentovanú Rusku Mirru Andrejevovú 3:6, 7:6 (4), 6:2. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Andrejevovej krajankou Jekaterinou Alexandrovovou a Bieloruskou Arynou Sabalenkovou.

Madison Keysová, Wimbledon 2023
Madison Keysová (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)

Keysová v prvom sete držala so súperkou krok do stavu 3:3, ďalšie tri gemy sa stali korisťou šestnásťročnej Andrejevovej. V druhom dejstve prehrávala Američanka už 1:4, no nezložila zbrane. Vyrovnala na 4:4 a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Keysová začala meniť rytmus hry a častejšie chodiť na sieť, čo bol kľúč k obratu. Na začiatku tretieho setu odskočila Andrejevovej na 3:0 a zápas už dotiahla do víťazného konca. Po ôsmich rokoch tak na tráve All England Clubu opäť postúpila medzi elitnú singlovú osmičku.

Ani nevie, ako to otočila

“Ani neviem, ako sa mi podarilo otočiť tento zápas. Vedela som, že Andrejevová je napriek svojmu mladému veku fenomenálna hráčka. Hovorila som si, že aj za stavu 3:6, 1:4 musím zostať v zápase. V rozhodujúcich momentoch som zúročila svoje skúsenosti z grandslamových turnajov. Je úžasné byť opäť vo wimbledonskom štvrťfinále, nemám slov,” uviedla v pozápasovom interview Keysová, ktorá pred Wimbledonom vyhrala turnaj WTA v Eastbourne.

Ďalej aj obhajkyňa Rybakinová

Kazašská tenistka Jelena Rybakinová postúpila do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Tretia nasadená obhajkyňa titulu viedla v prvom sete nad Brazílčankou Beatriz Haddadovou Maiovou 4:1, keď jej súperka zápas skrečovala pre zranenie chrbta. Ďalšou súperkou Rybakinovej bude víťazka stretnutia medzi Češkou Petrou Kvitovou a Tunisankou Ons Jabeurovou.

ženy – dvojhra – osemfinále: Jelena Rybakinová (Kaz.-3) – Beatriz Haddadová Maiová (Braz.-13) 4:1 – skreč, Madison Keysová (USA-25) – Mirra Andrejevová (Rus.) 3:6, 7:6 (4), 6:2