Home Správy Nestarnúca Venus vyradila v Miami o 17 rokov mladšiu súperku

Nestarnúca Venus vyradila v Miami o 17 rokov mladšiu súperku

MIAMI – Američanka Venus Williamsová zdolala v treťom kole WTA Premier Mandatory v Miami (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) Rusku Dariu Kasatkinovú po setoch 6:3, 6:1.

Prvý set bol neuveriteľnou prehliadkou brejkov. Až do stavu 3:3 nedokázala ani jedna z hráčok obhájiť svoj servis. Potom sa to však podarilo Venus a tá následne pridala aj ďalší brejk, tentokrát na 5:3. V závere Američanka opäť zvládla servis a zvíťazila tak v prvom sete.

V druhom dejstve Venus vystupňovala svoj výkon. Nepúšťala súperku k brejkbalom a sama na riterne využívala všetky šance, ktoré dostala. Viedla tak už 5:0. Vtedy servovala na víťazstvo, na čo ešte Kasatkinová reagovala brejkom. Opäť však nedokázala uspieť na servise, a tak sa z víťazstva tešila domáca hráčka.