Nikoloz Basilashvili
Nikoloz Basilašvili (Foto: TASR)

Veľmi dôležitý okamih: Najlepší tenista svojej krajiny spoznal rozhodnutie súdu

TBILISI – Bývalá svetová šestnástka a stále najlepší tenista Gruzínska Nikoloz Basilašvili prežil pred pár dňami kľúčové okamihy dlhotrvajúceho súdneho sporu a dozvedel sa zásadné rozhodnutie.


Aktuálna svetová 94. má za sebou mimoriadne náročné obdobie, ktoré sa samozrejme podpísalo aj pod výkony Gruzínca na súťažných kurtoch, keď v aktuálnej sezóne zo 44 duelov zvíťazil Basilašvili len 14-krát.

Gruzínec bol obvinený svojou exmanželkou Nelou Dorokašviliovou z fyzického napadnutia a tiež psychického týrania a v máji 2020 bol za jej napadnutie zatknutý. K tomu sa pridali štyri prípady fyzického násilia a tiež jeden z psychického týrania. O pár dní bol ale tenista prepustený na kauciu.

Nasledovala dlhá právna bitka obidvoch strán, ktorej sa Basilašvili viackrát zúčastnil prostredníctvom videokonferencie a snažil sa obhájiť svoju nevinu. Sudca Chatun Čarčilava postupne vypočul stanoviská oboch strán, vyhodnotil výpovede svedkov, audionahrávky a dôkazy získané obhajcom Basilašviliho v rámci alternatívneho vyšetrovania.Zrejme kľúčové bolo psychologické vyšetrenie Gruzínca, ktoré tvrdilo, že práve Basilašvili utrpel psychickú ujmu konaním exmanželky, čo bolo v priamom rozpore s tvrdením obžaloby, ktorá práve tenistu označila za násilníka a psychického trízniteľa exmanželky.

Veľmi dôležitý okamih

Sudca Čarčilava pred pár dňami definitívne rozhodol o nevine Basilašviliho, ktorého zbavil obvinení vo všetkých piatich bodoch obžaloby.

“Je to veľmi dôležitý okamih a som rád, že padlo spravodlivé rozhodnutie, na ktoré som čakal,“ povedal gruzínskym novinárom Basilašvili, ktorý bol priamo prítomný pri vyhlásení rozsudku. Zároveň priznal, že sa piatkového rozhodnutia veľmi bál a celkovo sa celá súdna ťahanica výrazne prejavila na jeho psychike. “Mal som veľké obavy. Prešiel som si veľmi ťažkým životným obdobím, bol som v televízii vykreslený veľmi zle. Bolo ťažké vysporiadať sa s toľkými krivými obvineniami, takže som veľmi rád, že je po všetkom,“ dodal Gruzínec s obrovskou úľavou.Obžaloba sa chce odvolať

Právna zástupkyňa jeho exmanželky Natia Guruliová ale zvažuje odvolanie sa voči rozsudku, s ktorým obžaloba nesúhlasí a tiež spochybňuje aj údajné psychické ujmy, ktoré mal gruzínskemu tenistovi súd spôsobiť.

“Obžaloba kategoricky nesúhlasí s rozhodnutím súdu. Obžaloba predložila niekoľko jasných dôkazov, ktoré potvrdili otázku viny obvineného. Máme pocit, že súd správne nevyhodnotil dôkazy, ktoré odhalili vinu Nikoloza Basilašviliho. Objektívne dôkazy hodnotil subjektívne a zdieľal postavenie obvineného a jeho rodinných príslušníkov,“ vyhlásila Guruliová.

30-ročný Basilašvili sa na okruh ATP vrátil po mesiaci na halovom podujatí vo Viedni, kde na úvod hladko podľahol ruskému súperovi Daniilovi Medvedevovi dvakrát 2:6.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + 1 =