Home Najdôležitejšie Veľký návrat bývalej svetovej jednotky po 3,5 ročnej pauze: Vieme kde a kedy prvýkrát nastúpi

Veľký návrat bývalej svetovej jednotky po 3,5 ročnej pauze: Vieme kde a kedy prvýkrát nastúpi

by Jaroslav Šípkar
Caroline Wozniacka

Očakávaný návrat bývalej svetovej jednotky po 3,5 ročnej prestávke je tu! Poznáme dátum a turnaj, na ktorom sa predstaví po prvýkrát.


Bývalá svetová jednotka Caroline Wozniacká sa vracia po 3,5 ročnej prestávke na súťažné kurty. Predstaví sa na turnaji v Montreale, jej návrat sa uskutoční 8. augusta. Šampiónka grandslamového Australian Open ukončila kariéru po melbournskom grandslame v roku 2020.

Wozniacká dostala divoké karty do Montrealu, Cincinnati a na US Open. Wozniacká si počas tri a polročnej prestávky od tenisu založila rodinu. Prvé dieťa sa jej narodilo v roku 2021 a druhé v októbri minulého roku.

„Počas troch rokov mimo tejto hry som si vynahrádzala čas s rodinou. Stala som sa matkou a teraz mám dve nádherné deti a som za ne vďačná. Ale stále mám ciele, ktoré chcem dosiahnuť. Chcem ukázať svojim deťom, že môžeš ísť za svojimi snami bez ohľadu na vek či pozíciu. Ako rodina sme sa rozhodli, že nastal správny čas. Vraciam sa do hry a nemôžem sa dočkať!,” oznamovala koncom júna Wozniacká svoj návrat na kurty.

Pre Caroline Wozniackú je turnaj v Montreale symbolický, pretože tu vyhrala ako 20-ročná svoj prvý veľký titul.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 4 =