WTA Logo (Foto: wtatennis.com)

Veľké zmeny v kalendári WTA: Prague Open hneď po Wimbledone a na zmenenom povrchu

PRAHA – Tohtoročný turnaj tenistiek WTA Prague Open sa uskutoční hneď po Wimbledone. O novom termíne od 12. do 18. júla informovali vo štvrtok organizátori pražského podujatia.


Zmení sa aj povrch – namiesto antuky sa bude hrať na betónovom podklade. „Verím, že vďaka neskoršiemu termínu sa môžeme tešiť na stabilnejšie počasie,“ citoval portál idnes.cz z vyjadrenia riaditeľa turnaja Davida Trundu na sociálnej sieti. Doteraz sa v areáli Sparty hral turnaj WTA tradične na prelome apríla a mája, vlani ho zrušili pre pandémiu koronavírusu.

Kolín a Den Bosch vypadli z kalendára

Tenisové turnaje v Kolíne nad Rýnom a holandskom Den Boschi vypadli z tohtoročného kalendára ženského profesionálneho okruhu WTA.Nemecká tenisová federácia informovala, že pre zhoršenie situácie v súvislosti s koronavírusom ruší turnaj v Kolíne, ktorý sa mal začať 15. mája. Pre posun Roland Garros a rovnako pre zhoršenie situácie s ochorením Covid-19 sa organizátori podujatia Libema Open v ‚s-Hertogenboschi tiež rozhodli pre odklad.

Prišlo aj k ďalším zmenám. Turnaj vo Washingtone nahradia v poľskej Gdyni (19. – 25. júla), namiesto tvrdého povrchu sa bude hrať na antuke. Nasleduje turnaj v Belehrade (26. júla – 1. augusta), ktorý sa mal pôvodne konať v čínskom Anningu. Generálku na US Open absolvujú tenistky 23.-29. augusta na tvrdom povrchu v Clevelande.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × one =