Home Najdôležitejšie Veľká škoda: Šramková na US Open neudržala nádejné vedenie s favoritkou a o hlavný turnaj si nezahrá

Rebecca Šramková

NEW YORK – V boji o kvalifikačné finále US Open sa nedarilo slovenskej tenistke Rebecce Šramkovej, ktorá podľahla nasadenej devätnástke Slovinke Tamare Zidanšekovej 6:4, 4:6, 2:6.

Šramková vstúpila do zápasu brejknutím podania súperky a aj keď v štvrtej hre po brejku slovinská favoritka vyrovnala na 2:2, v deviatej hre sa opäť radovala z premeneného brejkbalu Šramková, ktorá za 53 minút vyhrala prvý set 6:4.

V druhom sa opäť opakoval scenár z toho prvého, keď Šramková do setu vstúpila brejkom a následne na vlastnom podaní odvrátila dva brejkbaly súperky a vyhrávala 2:0. Nádejné vedenie ale neudržala, pretože v štvrtej a desiatej hre prišla o podanie a Zidanšeková po triumfe 6:4 vyrovnala skóre zápasu.

V rozhodujúcom sete síce slovinská favoritka opäť na prvom podaní odvracala brejkbal Šramkovej ale úspešne a následne aj v piatej hre opäť servis nestratila. Od stavu 2:2 už Zidanšeková získala všetky nasledujúce štyri hry a za dve hodiny aj 30 minút sa radovala z postupu do kvalifikačného finále.

ženy – kvalifikácia – semifinále: Tamara Zidanšeková (Slov.-19) – Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) 4:6, 6:4, 6:2

Zdroj: ts, TASR