Home Najdôležitejšie Veľká škoda: Gombos neudržal vedenie a po urputnom trojhodinovom boji sa rozlúčil s US Open

Norbert Gombos

NEW YORK – Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji US Open.

V 1. kole prehral s Talianom Stefanom Travagliom po takmer trojhodinovom boji 7:6 (1), 5:7 a 6:7 (6).

V prvom sete si po brejkoch v piatej a šiestej hre obidvaja tenisti vzali podanie iba raz a o osude setu musel rozhodnúť tajbrejk. V tom si Gombos vybudoval od úvodu skvelé vedenie 5:0 a set už nepustil z rúk.

V tom druhom musel hneď v druhej hre na podaní odvracať Gombos päť brejkbalov talianskeho súpera, ale úspešne sa mu to podarilo a zdalo sa, že set bez jediného brejku dokráča do druhého tajbrejku. Napokon ale Gombosovi nevyšiel servis v dvanástej hre, keď si čistou hrou stratil podanie a Talian sa radoval z triumfu 7:5.

Rozhodujúce dejstvo prinieslo obrovskú drámu, keď si ani jeden z hráčov v dvanástich gemoch nestratil podanie a dokonca ani jeden z nich nečelil ani brejkbalu a o postupujúcom musel rozhodnúť supertajbrejk tretieho setu. V ňom mal navrch Talian, ktorý po stratenom podaní na 2:2 natiahol šnúrou piatich získaných bodov na 7:2 a to bolo rozhodujúce, keď sa po hodine aj 10 minút trvajúcom sete napokon radoval z triumfu 10:6.

dvojhra – kvalifikácia – 1. kolo: Stefano Travaglia (Tal.) – Norbert GOMBOS (SR) 6:7 (1), 7:5, 7:6 (6)

Zdroj: ts, TASR