Home Najdôležitejšie Vajda s Djokovičom minimálne do konca aktuálnej sezóny

Vajda s Djokovičom minimálne do konca aktuálnej sezóny

by Michal Pokrivka

Srb Novak Djokovič prežil v posledných týždňoch tenisové znovuzrodenie. Je preto pochopiteľné, že chce udržať svoj tím pokope. Zostáva v ňom aj Marián Vajda, hoci sa napevno dohodli len na ďalšom krátkodobom predĺžení spolupráce.

V marci, po viacerých sklamaniach, opustili belehradského rodáka hviezdni koučovia Andre Agassi s Radkom Štěpánkom. Vrátil sa nielen Vajda, ale aj kondičný tréner Gebhard Gritsche. Chémia zafungovala takmer okamžite a na Wimbledone oslavoval „Nole“ zisk 13. grandslamového titulu. Nie je preto dôvod čokoľvek meniť.

„Áno, hovorili sme spolu po wimbledonskom finále. Vyzerá to tak, že so mnou plánuje spolupracovať naďalej, čo je skvelá správa. Budeme určite pokračovať do konca roka a potom sa uvidí,“ uviedol srbský fenomén na margo slovenského kouča. Pôvodne pritom dohoda znela do konca trávnatej časti sezóny.

„Samozrejme, Mariánovi aj Gebhardovi som veľmi vďačný, že sa vrátili. Rok sme nespolupracovali, žili svoje životy, venovali sa iným veciam. Prišli však naspäť ku mne, všetko nechali tak a pomohli mi dostať sa tam, kde som teraz. Je to od nich pekné. Mám ich veľmi rád,“ pokračoval aktuálne 10. hráč sveta.

Na záver sa ešte vrátil k vzťahu s Vajdom v čase odlúčenia: „Ako som už spomínal, keď sme sa rozdelili, zostali sme v kontakte. Sme ako rodina. Máme sa radi. Živíme vzťahy medzi sebou. Na tom sa nič nezmenilo ani keď sme sa pracovne rozišli.“

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 2 =