Home Najdôležitejšie Vajda o Djokovičovi: „Má na to, aby vyhral ešte pár Grand Slamov“

Vajda o Djokovičovi: „Má na to, aby vyhral ešte pár Grand Slamov“

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Podľa Mariána Vajdu má srbský tenista Novak Djokovič na to, aby v kariére získal ešte niekoľko grandslamových titulov. Slovenský tréner to vyhlásil v rozhovore pre irozhlas.cz po finálovom triumfe svojho zverenca na US Open nad Argentínčanom Juanom Martínom del Potrom.

Djokovič sa v noci vyrovnal legendárnemu Američanovi Petovi Samprasovi, ktorý má na konte 14 titulov z turnajov „veľkej štvorky“. Na dosah má Španiela Rafaela Nadala, ktorý uspel 17-krát. „Teraz môžeme sebavedomo povedať, že s takouto fantastickou hrou má na to, aby vyhral ešte pár Grand Slamov. Už sa dotiahol na Peta Samprasa a môže sa priblížiť k Nadalovi,“ povedal Vajda pre irozhlas.cz.

Po trojsetovom víťazstve 6:3, 7:6(4), 6:3 nad del Potrom prežíval 53-ročný rodák z Považskej Bystrice obrovské emócie. „Je to veľmi emocionálne, ale viem, že Novak dokáže veľké veci. Je to šampión. Keď sme začínali, mali sme pochybnosti, či dokáže vyhrať Grand Slam. Po víťazstve na Wimbledone si začal veriť. Tráva mu viac sedela, je na nej šikovný. Pracovali sme na každom detaile. Novak je stále schopný sa zlepšovať. Je vyzretejší, má obrovské skúsenosti a keď sa mu zlepšila herná skúsenosť a fyzická kondícia, bola to len otázka času,“ vysvetlil slovenský kouč kľúč k úspechom.

„Nečakal som, že budeme takto spolupracovať. Dali sme si malé ciele. Najskôr turnaj v Monte Carle, potom v Paríži. Rozišli sme sa v dobrom a rok som tenis veľmi nesledoval. Bol som doma s rodinou,“ uviedol Vajda na margo „odluky“ so srbským tenistom. Ich cesty sa však znova spojili na jar tohto roka a Djokovič herne pookrial. „Bol som oddýchnutý, mohol som mať jasnejšie ciele a myšlienky, a Novak bol veľmi sebavedomý. Hrá veľmi dobrý tenis, je späť a vyhráva Grand Slamy,“ teší Vajdu.

Djokoviča trénovali začiatkom roka Čech Radek Štěpánek a Američan Andre Agassi, ale k úspechom pod taktovkou Vajdu sa nepriblížili. „Novak sa v tom čase dostával z rekonvalescencie lakťa. Ešte nebol v správnej forme a muselo byť veľmi ťažké spolupracovať s ním v dobe, keď na tom nebol psychicky ani zdravotne úplne najlepšie. Trénerské skúsenosti je potrebné si vybudovať. Ja som mal šťastie, že som bol s Novakom 10 rokov, takže pre mňa nebolo také ťažké naskočiť do procesu. Sme si veľmi blízki, za tých 12 rokov sme si vybudovali nejaký vzťah. On ma považuje za člena rodiny, je to výborný človek. V jeho prítomnosti sa cítim veľmi dobre,“ dodal Vajda.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 + twenty =