Home Správy V záverečnej fedcupovej štvorhre bod pre Brazíliu

V záverečnej fedcupovej štvorhre bod pre Brazíliu

by Michal Pokrivka

BRATISLAVA – V záverečnej štvorhre v baráži o zotrvanie v II. svetovej skupine Pohára federácie medzi Slovenskom a Brazíliou zdolali hostky Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová s Luisou Stefaniovou Viktóriu Kužmovú s Rebeccou Šramkovou 6:1, 6:3.

Zápas bol od začiatku v réžii Juhoameričaniek. Viki s Rebeccou nevyužili v otváracom geme dva brejkbaly a zakrátko prehrávali 0:3. Následne síce poľahky znížili, no viac v prvom sete nepredviedli.

Druhé dejstvo otvorili Brazílčanky brejkom. Náš tandem sa trápil na riterne, v šiestej hre nevyužil jediné dve šance na ribrejk a v koncovke ťahal za kratší koniec. Pri manku 3:5 znamenala štvrtá strata servisu prehru.

Zaujalo nás:

  • oba páry mali po 5 brejkbalov, Slovenky nevyužili žiadny, súperky 4
  • Brazílčanky zapojili do hry až 76 percent 1. podaní

Napriek prehre, ktorá za stavu 3:0 ukončila barážové stretnutie, má slovenský tím dôvod na radosť. Po dvoch víťazstvách Dominiky Cibulkovej a jednom Viktórie Kužmovej si zachoval príslušnosť k II. svetovej skupine.

Podobné články

Leave a Comment

10 + three =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy