Home Audio/video V súboji s obhajcom si neudržal nervy na uzde: VIDEO skratu, ktorý zaváňal diskvalifikáciou

V súboji s obhajcom si neudržal nervy na uzde: VIDEO skratu, ktorý zaváňal diskvalifikáciou

by Majo Malinovský
Aljaž Bedene

NEW YORK – Úspešne prešiel kvalifikáciou, vyradil Garína aj domáceho favorita Fritza a nádeje si v New Yorku robil aj proti ruskej svetovej päťke a obhajcovi minuloročného prvenstva. Aljaž Bedene nezvládol v súboji s Daniilom Medvedevom emócie a mohol na to kruto doplatiť.


Neudržal nervy na uzde

Po prehratom úvodnom sete (3:6) podával v tom druhom 31-ročný Slovinec za stavu 1:2 a 15:30. Výmena viacerých tvrdých úderov ale skončila potom, čo Bedene odpálil loptičku priamo do siete. Tým Rusovi poskytol dve brejkbalové príležitosti a celú situáciu riešil veľmi emotívne, rozhodol sa totiž uľaviť nervám tým, že odpáli loptičku do hľadiska.Zasiahol kameramana

Aj keď zápasy sa odohrávajú pred prázdnymi tribúnami, Slovinec mal obrovskú smolu, pretože zasiahol z tesnej blízkosti jedného z kameramanov priamo do tváre. Okamžité ospravedlnenie vinníka nestačilo, rozhodca sa vydal za kameranom obhliadnuť situáciu, zistiť či je zranený a poriadne prešetriť celý incident. Bedene bol okamžite ako na ihlách, pretože mu reálne hrozila aj okamžitá diskvalifikácia.

“Čo sa stalo, si v poriadku?” spýtal sa arbiter kameramana. Ten pre Slovinca našťastie s vážnou tvárou odpovedal, že ho Bedene netrafil úmyselne. “Vážne to bola len nešťastná náhoda,” zastal sa slovinského hráča, ktorý si neudržal nervy na uzde a ktorý tak skončil len s napomínaním rozhodcu.Video: Youtube

Obrat neprišiel

Zápas sa už ale Slovincovi nepodarilo otočiť, Medvedev hneď druhý brejkbal v osudnej hre premenil na brejk a do konca druhého setu si už vlastné podanie dokázal udržať. Po triumfe dvakrát 6:3 ruského obhajcu titulu v boji o semifinále čaká španielsky súper Roberto Bautista-Agut.

https://www.youtube.com/watch?v=3lzFqiQ52PI
Video: Youtube

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − three =