Home Najdôležitejšie V rímskom semifinále Nadal po 25. raz zdolal Djokoviča

V rímskom semifinále Nadal po 25. raz zdolal Djokoviča

by Jana Sedláková

RÍM – V semifinále turnaja ATP Masters 1000 v Ríme (4 872 105 EUR, antuka vonku) zvíťazil Španiel Rafael Nadal (2. v poradí ATP) nad Srbom Novakom Djokovičom (18. v poradí ATP) za 1 hodinu a 58 minút 7:6 (4), 6:3.

Djokovič vstúpil do zápasu aktívne a v prvom geme si vypracoval 2 brejkbaly, avšak nevyužil ich. Po štyroch gemoch prišiel z jeho strany menší útlm, čo využil Nadal a šiel do vedenia 4:2. Srb sa však vrátil do zápasu a postupne znížil na 4:5. Obaja hráči predvádzali tenis na vysokej úrovni, a tak nasledoval tajbrejk. V ňom bol servis skôr nevýhodou, no Nadal si podržal podanie na 5:3 a náskok už nepustil.

Po skvelom prvom sete šla úroveň mierne dolu a Nadal si vypracoval vedenie 3:1. Veľkú šancu na návrat mal Djokovič v takmer 10 minút trvajúcom 8. geme, hoci ku brejkbalu sa nedostal, a tak to bol Španiel, kto šiel do vedenia 5:3. V ďalšej hre podával Djokovič na udržanie sa v zápase, no Nadal sa dostal k dvom mečbalom a druhý po víťaznom bekhende premenil.

• Djokovič sa prvýkrát v prebiehajúcej sezóne prebojoval do semifinále
  • tenisti odohrali už 51. vzájomný duel, čím ešte navýšili svoje prvenstvo medzi najväčšími tenisovými rivalitami – na druhom mieste sú Djokovič s Federerom so 46 zápasmi a 3. Federer a Nadal majú dokonca iba 38 vzájomných súbojov
  • Nadal odohral prvý tajbrejk na antuke v aktuálnej sezóne
  • prvý set trval 1 hodinu a 13 minút
  • Djokovič mal úspešnosť 1. podania 71 %, jeho súper iba 60 %
  • Srb nastrieľal 4 esá, Španiel jedno
  • Nadal vo vzájomnej bilancii s Djokovičom znížil na 25:26

Víťaz si vo finále zmeria sily s lepším z dvojice Marin Čilič a Alexander Zverev.