Domov Slováci v akcii V boji o najcennejší titul nemal šancu: Molčan sa priblížil TOP100

V boji o najcennejší titul nemal šancu: Molčan sa priblížil TOP100

od Majo Malinovský
UniCredit Czech Open, Prostějov, Sebastián Báez, Alex Molčan, Finále

PROSTĚJOV – Slovenská jednotka Alex Molčan sa na challengerovom podujatí v Prostějove najcennejšieho titulu vo svojej kariére nedočkal.



V dnešnom finálovom súboji nestačil na argentínsku turnajovú jednotku Sebastiána Báeza. Argentínčan triumfoval hladko za 69 minút po setoch 6:4, 6:2 a Molčan sa tak najcennejšieho titulu v kariére nedočkal. Z Česka sa slovenská jednotka, ktorá sa posunie na 102. miesto rebríčka ATP, presunie na domáce podujatie Bratislava Open. Tam v úvodnom kole Molčan vyzve českého súpera Petra Brunclíka.

Prvé tri hry zápasu priniesli trikrát stratu podania a vo vedení 2:1 bol Argentínčan Báez. Ďalšie hry už žiadny brejkbal nepriniesli a po 35 minútach sa z triumfu 6:4 v prvom sete radoval Báez. Argentínska jednotka hneď na úvod druhého dejstva zobrala čistou hrou podanie Molčana.

V piatej hre pridal Báez ďalší brejk a viedol už 4:1. Molčan síce odpovedal ribrejkom, ale to bolo z jeho strany v zápase všetko. Ďalšie dve hry získal Argentínčan a ten sa po triumfe 6:2 radoval z dvanásteho singlového titulu v kariére.

ATP challenger 100 Prostějov (160 680 EUR, antuka vonku) – Česko

  • 11:00 – Sebastián Báez (Arg – 1.) vs Alex Molčan (6.) – finále 6:4, 6:2

Zdroj: ts

Podobné články

1 Váš komentár

Slováci v akcii: Nedeľa 7. jún 7 júna, 2026 - 12:52 pm

[…] Slováci v akcii […]

Uzavreté komentáre