Home Najdôležitejšie Úvodný zápas pod vedením Vajdu Molčanovi vôbec nevyšiel: Po vyhranom sete nasledoval nečakaný obrat súpera

Alex Molčan

RÍM – Slovenský tenista Alex Molčan sa nepredstaví v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme. V prvom kole kvalifikácie prehral vo Foro Italico ako nasadená štvorka s domácim Talianom Giuliom Zeppierim 7:6 (3), 3:6, 2:6.

Molčan nemal zlý vstup do zápasu proti talentovanému domácemu tenistovi, keď po rýchlom brejku viedol 3:0. V nasledujúcej hre mal k dispozícii ďalšie dve brejkbalové príležitosti, ktoré však nepremenil a o pár minút svietil na ukazovateli skóre stav 4:4. Vo zvyšku úvodného dejstva si obaja tenisti držali servisy a na radu prišiel tajbrejk. V ňom sa Zeppieri držal zubami nechtami, ale od stavu 3:3 získala slovenská jednotka štyri body v rade a ujala sa vedenia v zápase.

Nasledoval nečakaný obrat 229. hráča sveta

Zverenec nového trénera Vajdu nezachytil úvod druhej sady, keď po stratenom servise prehrával už 0:3, následne po ďalšom brejku talianskeho tenistu to bolo už 1:5. Molčan sa pokúsil o zdramatizovanie setu, získal nasledujúce dva gemy, ale Zeppieri v deviatej hre využil v poradí štvrtý setbal a vyrovnal na 1:1.

Aj do rozhodujúceho setu mal lepší vstup súper Alexa Molčana, ktorý hneď v úvodnom geme brejkol nášho hráča, ale tomu sa podarilo kontrovať ribrejkom na 1:1. Nasledujúce štyri hry však prekvapivo patrili outsiderovi zápasu, ktorý pohodlne dokráčal za jedným z najväčších kariérnych skalpov.

Prvý turnaj pod vedením nového hlavného trénera Mariána Vajdu tak slovenskej jednotke nevyšiel podľa predstáv.