Home Správy Úvodný hrací deň v Miláne aj s víťazstvami Rubľova či Tsitsipasa

Úvodný hrací deň v Miláne aj s víťazstvami Rubľova či Tsitsipasa

MILÁNO – V talianskom Miláne odštartoval druhý ročník podujatia Next Gen ATP Finals (1 335 000 USD, tvrdý povrch v hale). Hlavní favoriti Stefanos Tsitsipas, Frances Tiafoe či Alex de Minaur nezaváhali. Uspel aj Andrej Rubľov.

Stefanos Tsitsipas – Jaume Munar 4:3(5), 4:3(3), 3:4(4), 4:2

Program otvoril zápas v A skupine, v ktorom uspel podľa predpokladov grécky favorit. V prvom sete nedoplatil na nepotvrdený brejk na 2:1, v tajbrejku otočil z 1:3 na 7:5. Druhé dejstvo prelomený servis neprinieslo. Skrátená hra bola tentoraz jasne v réžii Gréka. V tretej časti si tenisti opäť udržali všetky podania. Tentokrát uspel v tajbrejkovej lotérii Španiel, no vo štvrtom sete už bol prikrátky. Tsitsipas využil v šiestom geme na príjme v poradí štvrtý mečbal.

Frances Tiafoe – Hubert Hurkacz 4:1, 4:2, 2:4, 4:3(10)

Druhé stretnutie A skupiny prinieslo tiež očakávaný triumf favorita. V otváracom dejstve rozhodol Američan brejkom na 3:1. V druhom sete s ním vysoký poľský tenista držal krok do stavu 2:2, ale v ďalších dvoch gemoch už nezískal ani fiftín. Napriek tomu sa v tretej časti skvele zmobilizoval. Ustál všetkých päť brejkbalov súpera a za stavu 3:2 udrel prvýkrát na príjme. Štvrté dejstvo sa nieslo v znamení dobrého podania na oboch stranách. Dramatickú skrátenú hru získal Tiafoe pomerom 12:10.

Andrej Rubľov – Taylor Fritz 4:2, 1:4, 3:4(4), 4:3(2), 4:2

V otváracom dueli B skupiny sa z víťazstva tešil Rus, ktorý si ako jediný zahral v Miláne aj vlani. O osude prvého dejstva rozhodol výborne načasovaným brejkom na 4:2. Nasledoval menší útlm, ktorý využil Američan na obrat. V druhom sete udrel dvakrát na riterne, v treťom síce prišiel o náskok 2:0, no v tajbrejku mal prevahu. Vo štvrtom sete sa hráči prepodávali do skrátenej hry, v ktorej otočil Rubľov z 1:2 na 7:2. Momentum mal na svojej strane a piatu časť strhol na svoju stranu brejkom na 2:1.

Alex de Minaur – Liam Caruana 4:1, 4:1, 4:2

V závere programu potvrdil austrálsky talent rolu favorita. V úvodnej časti sa blysol obratom z 0:1 na 4:1. V druhom dejstve pokračoval v dominantnom výkone, súpera zlomil brejkom na 3:1. Tretí set bol znova vyrovnaný len na začiatku. De Minaur sa presadil na riterne za stavu 1:1 a v ďalšom priebehu si náskok postrážil.