Home Australian Open Uvidíme v Melbourne Djokoviča a hráčov z Ruska a Bieloruska? Riaditeľ Australian Open prehovoril!

Uvidíme v Melbourne Djokoviča a hráčov z Ruska a Bieloruska? Riaditeľ Australian Open prehovoril!

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

MELBOURNE – Riaditeľ grandslamového turnaja Australian Open potvrdil, že srbský tenista Novak Djokovič chce v roku 2023 štartovať v Melbourne. Podľa Craiga Tileyho však účasť bývalej svetovej jednotky závisí od austrálskej federálnej vlády.


V januári Srb nemohol obhajovať  titul z roku 2021. Neuspel totiž na federálnom súde v Melbourne s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré nariadil vtedajší austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke. Djokoviča následne deportovali z krajiny a udelili mu trojročný zákaz vstupu.

Bývalá ministerka zakázala vpustiť Djokoviča do Austrálie: Povolenie len za to, že je tenista s miliónmi na účte?

Rozhodne nová federálna vláda

Djokovič viackrát zdôraznil, že sa nenechá zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, aj keď mu to bráni hrať na mnohých veľkých turnajoch. “Hovoril som s Novakom počas Laver Cupu v Londýne. Veľmi by chcel v januári štartovať na Australian Open, no všetko bude závisieť od  dohody Novaka s novou austrálskou federálnou vládou. My sa potom zariadime podľa jej inštrukcií,” citovala agentúra AFP slová Tileyho, ktoré odzneli v rozhovore pre austrálske periodikum The Age.Rusi a Bielorusi majú zelenú

Tiley ďalej uviedol, že napriek vojenskému konfliktu na Ukrajine sa na Australian Open predstavia aj hráči z Ruska i Bieloruska. “Tenisti z týchto krajín však budú v Melbourne hrať pod neutrálnou vlajkou ako nezávislí hráči. V prípade, že niekto z nich získa titul, nezaznie ruská či bieloruská hymna,” dodal riaditeľ turnaja, ktorý počíta s rekordnou účasťou 900.000 divákov.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − eleven =