Home Najdôležitejšie Uvidíme Djokoviča na US Open? Fanúšikovia podpísali obrovskú petíciu, vyjadril sa aj samotný hráč

Uvidíme Djokoviča na US Open? Fanúšikovia podpísali obrovskú petíciu, vyjadril sa aj samotný hráč

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

NEW YORK – Takmer 12-tisíc ľudí podpísalo on-line petíciu za to, aby hviezdny srbský tenista Novak Djokovič mohol štartovať na US Open. Dvadsaťjedennásobný grandslamový šampión podľa aktuálnych pravidiel nesmie priletieť do Spojených štátov amerických, pretože nie je očkovaný proti koronavírusu.


Autori petície na serveri change.org vyzývajú Americkú tenisovú asociáciu (USTA), aby zatlačila na americkú vládu: “V tejto fáze pandémie nie je vôbec žiadny dôvod na to, aby nemohol Djokovič hrať na US Open 2022. Americká vláda a USTA musia spoločne pracovať na tom, aby mohol štartovať.”

Bývalá svetová jednotka Djokovič je odporcom povinnej vakcinácie proti covidu-19. Nemohol kvôli tomu v januári obhajovať minuloročný titul na grandslame v Austrálii, odkiaľ bol vyhostený. Smel štartovať na Roland Garros a vo Wimbledone, kde pred desiatimi dňami získal titul, US Open ale znova môže byť bez neho.

Podľa aktuálnych pravidiel musia byť cestujúci do USA plne očkovaní a musia predložiť potvrdenie pred nástupom do lietadla. Djokovič už tento rok kvôli chýbajúcej vakcinácii prišiel o americké turnaje Masters v Miami a Indian Wells.“Rád by som v USA hral, ​​ale v súčasnosti to nie je možné. Nič s tým nenarobím, počkáme a uvidíme. Je na americkej vláde, či povolí neočkovaným ľuďom vstup do krajiny,” povedal Djokovič ešte pred začiatkom Wimbledonu.

Záverečný grandslam sezóny začne v New Yorku 29. augusta.

Zdroj: sport.cz, ts


Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven − five =