Home Najdôležitejšie Úprimné priznanie Federera: Nebyť mojej ženy, už dávno by som skončil s tenisom

Úprimné priznanie Federera: Nebyť mojej ženy, už dávno by som skončil s tenisom

by Roderik Pastier
Roger Federer, Mirka Vavrinecová

BAZILEJ – Aj napriek tomu, že Roger Federer o pár dní oslávi svoje 39. narodeniny s kariérou rozhodne skončiť neplánuje. Legendárny Švajčiar bude ešte minimálne jednu sezónu baviť fanúšikov po celom svete. Toto všetko však už niekoľko rokov nemuselo platiť. Federer v rozhovore priznal, že ak by nebolo jeho ženy Mirky, s tenisom by už dávno skončil.


Fanúšikovia po celom svete ho milujú. Nič na tom nemení ani fakt, že Rogera Federera s najväčšou pravdepodobnosťou predstihnú v počte vyhraných grandslamov jeho hlavní rivali Rafael Nadal a Novak Djokovič.

Neuveriteľné výkony a tenisová dlhovekosť švajčiarskeho velikána však majú podľa jeho slov základ predovšetkým v jeho žene a bývalej tenistke Mirke, ktorá to v rebríčku dotiahla na 76. priečku a kariéru ukončila už v mladom veku kvôli chronickým problémom s chodidlami.

„Mirka si počas svojej kariéry prešla náročným obdobím, bola zranená a nikdy sa z toho úplne nedostala. Keď jej problémy pokračovali aj v roku 2002, opýtal som sa jej, či by nebolo lepšie skončiť a povedala mi, že nie je problém, pretože teraz som tu najdôležitejší ja,” spomína na kľúčové obdobie jeho kariéry Federer.Aký vplyv má na legendu slovenská rodáčka, dokazujú i ďalšie Federerove slová. Jaký vliv má na legendu slovenská rodačka, dokazují i další Federerova slova. „Celú kariéru ma podporuje, keď nie som v pohode, stojí pri mne. Už dávno by zo mňa nebol tenista, keby mi nepovie, že to nesmiem vzdať, že musím pokračovať. Ale bolo by to tak aj opačne. Keby mi povedala, že už toho bolo dosť, okamžite by som kariéru ukončil,” priznal dvadsaťnásobný grandslamový šampión.

Roger Federer so svojou ženou vychovávajú štyri deti, ktoré s nimi cestujú po turnajoch. „Často je to zložité. Náš vzťah si prešiel určitým vývojom a je to samozrejme iné než pred štyrmi, ôsmimi či desiatimi rokmi, ale zvládame to,” uzavrela tenisová legenda.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 + 2 =