Home Najdôležitejšie Únik z pekla a teraz wimbledonský titul. Česká šampiónka musela vyplatiť manažérovi ťažké milióny

Únik z pekla a teraz wimbledonský titul. Česká šampiónka musela vyplatiť manažérovi ťažké milióny

by Jaroslav Šípkar
Markéta Vondroušová, Wimbledon 2023, Londýn

Češka Markéta Vondroušová sa stala prekvapujúcou wimbledonskou víťazkou. Zaspomínala však na peklo, ktorým prešla a ťažké milióny, ktoré musela vyplatiť bývalému manažérovi.


Markéta Vondroušová bola finalistkou Ronald Garros a má aj olympijské striebro. Teraz pridala najcennejší úspech, vyhrala na Wimbledone prvý grandslamový titul.

Česká hráčka to však nemala v minulosti na ružiach ustlané a prešla si doslova peklom. Priznala to v otvorenej spovedi pre Bez frází. Bývalý manažér sa chcel na jej kariére priživiť, nútil ju hrať čo najviac turnajov a to išlo na úkor zranení.

Napokon mu Vondroušová musela vyplatiť 9 miliónov českých korún (asi 400-tisíc eur), aby sa mohla posunúť ďalej.

„Tenis je po všetkých stránkach drahý šport. Ani skúsené hráčky okolo 200. miesta vo svetovom rebríčku nemajú nič isté. Manažér mi zo začiatku pomohol, ale potom chcel všetky peniaze, ktoré do mňa investoval, vrátiť,” spomínala Markéta Vondroušová.

V šestnástich rokoch sa stala juniorskou jednotkou. Manažér Vladimír Houdek v nej videl obrovský potenciál a bral ju ako “kasičku”. „Výsledkom toho bolo, že som si zranila lakeť a dostávala som sa z toho pol roka.”

Po návrate na kurty sa presunula na okruh WTA. Hneď pri druhom štarte na turnaji vo švajčiarskom Biele získala titul. „Manažér si hneď spočítal, čo sa mu vyplatí a ľudsky to išlo dolu vodou. Zaujímalo ho len to, aby som zarábala peniaze.”

Zlom prišiel v roku 2018. Markéta Vondroušová si uvedomila, že takto to ďalej nepôjde a rozhodla sa ukončiť zmluvu s manažérom, ktorú podpísali na 10 rokov. Nebolo to však napokon vôbec lacné… „Vedel, že príde o veľké peniaze. V tej dobe som mu už stihla vrátiť všetko, čo do mňa v začiatkoch investoval. On však chcel moju kariéru aj naďalej čo najviac zúročiť. Napokon som si najala právnika. Na spoločných stretnutiach robil manažér veľké dusno, ale napokon súhlasil s dohodou. Požadoval deväť miliónov korún,” prezradila česká šampiónka.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten + 13 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy