Home Zo zákulisia Ukrajinský fedcupový kapitán: „Svitolinová môže vyhrať hociktorý Grand Slam“

Ukrajinský fedcupový kapitán: „Svitolinová môže vyhrať hociktorý Grand Slam“

by Michal Pokrivka

ODESSA – Ukrajinka Elina Svitolinová má za sebou životnú sezónu. Ukrajinský fedcupový kapitán Michail Filima je presvedčený, že môže už v budúcom vyhrať ktorýkoľvek Grand Slam.

V roku 2017 rodáčka z Odessy žiarila. Vyhrala WTA turnaje v Tchaj-peji, Dubaji, Istanbule, Ríme a Toronte. V septembri to dotiahla v rebríčku na 3. miesto a dlho bola v hre o najvyšší stupienok. Ak jej niečo nevyšlo úplne podľa predstáv, boli to grandslamové podujatia. Maximum dosiahla postupom do štvrťfinále Roland Garros.

„Svitolinová dokázala, že môže vyhrať Grand Slam. Môžeme ju označiť za univerzálnu hráčku. Pravdepodobne je lepšia na tvrdom povrchu, ale na Roland Garros ukázala, že vie hrať aj na antuke. Môže vyhrať hociktorý Grand Slam,“ citovala Filimu webová stránka xsport.ua.

„Bol som príjemne prekvapený jej progresom, ale dostala sa k nemu postupne. Je to veľmi schopná tenistka, ktorá je obklopená skvelým tímom,“ charakterizoval členku trnavskej akadémie, ktorá pred niekoľkými mesiacmi uviedla, že jej hlavný cieľ je stať sa svetovou jednotkou.

„Prajem jej, aby sa dostala na čelo rebríčka. Myslím, že spolu s tímom tento cieľ určite majú. Mala šancu dokázať to už tento rok,“ dodal ukrajinský kapitán, ktorý nemôže počítať s 23-ročnou svetovou šestkou vo februárovom dueli proti Austrálii.

Sympatická Ukrajinka otvorí novú sezónu na WTA Premier turnaji v austrálskom Brisbane, ktorý sa začína 31. decembra.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

two + eighteen =