Home Audio/video Tweener snov – Fucsovics ním Wawrinku dokonale zaskočil

Tweener snov – Fucsovics ním Wawrinku dokonale zaskočil

INDIAN WELLS – Maďar Márton Fucsovics a Švajčiar Stan Wawrinka odohrali v noci v 2. kole turnaja ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells strhujúci maratón okorenený parádnymi výmenami.

Tri hodiny a 24 minút! Toľko trvala neuveriteľná dráma, ktorú napokon strhol na svoju stranu po výsledku 6:4, 6:7(5), 7:5 skúsený Švajčiar. Úder zápasu však patril jeho súperovi. Fucsovics totiž predviedol na začiatku tretieho setu tweener s prívlastkom dokonalý. Z bezvýchodiskovej pozície tak získal výmenu, zatiaľ čo sa rodák z Lausanne len naťahoval za volejom, ktorý takmer nemal šancu dostať cez sieť.

Stretnutie ozvláštnila aj jedna bizarná štatistika. Hráči si totiž vypracovali dovedna 48 brejkbalov! Wawrinka 23, maďarský tenista dokonca 25. Víťaz ich premenil šesť, porazený štyri.