Home Najdôležitejšie Tsurenkovej kouč páli do Djokoviča: Otvorene a hlúpo podporuje Rusov!

Tsurenkovej kouč páli do Djokoviča: Otvorene a hlúpo podporuje Rusov!

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, ATP Dubaj

Tréner Lesie Tsurenkovej Nikita Vlasov obviňuje Novaka Djokoviča z toho, že podporuje Rusov. Otvorene a hlúpo, dodáva!


Počas grandslamového Australian Open vyvolal kontroverziu otec Novaka Djokoviča Srdjan, ktorého zachytili všadeprítomné kamery so skupinou srbských a ruských fanúšikov. Od tohto incidentu sa stiahol, radšej už nenavštevoval zápasy svojho syna.

Tréner Lesie Tsurenkovej Nikita Vlasov obviňuje Novaka Djokoviča, že podporuje Rusov, pretože verejne sa nepostavil proti ich vojenskej agresii, ani proti gestu svojho otca Srdjana v Melbourne.

„Djokovičov otec povedal na kameru: Sláva Rusku! A potom tvrdil, že bol nepochopený. Djokovič tiež nemal dosť odvahy povedať priamo, že nepodporuje správanie svojho otca a podobne. Nie. Vo svojich rozhovoroch Novak nikdy priamo neodsúdil počínanie Ruska na Ukrajine, ani nevyzval na ukončenie hrôz u nás,” kritizoval srbskú tenisovú hviezdu Vlasov v rozhovore pre Tribuna.

„Možno je čas využiť svoje postavenie na to, aby ste toto všetko skúsili zastaviť, aby ste vyzvali k mieru? Nie, oni podporujú Rusko. Bol som veľmi prekvapený, že tento postoj bol vyjadrený tak otvorene, tak hlúpo. A na takomto turnaji,” dodal tréner Tsurenkovej.

Novak Djokovič vynechal turnaje série Masters v Indian Wells a Miami, pretože pre absenciu očkovania proti covid-19 nemôže cestovať do USA.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four + 3 =