Home Najdôležitejšie Tsitsipas venoval Kleinovi krásne slová obdivu: Kapitána Tótha po prvom dni mrzela jediná vec

Stefanos Tsitsipas

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára s domácim Gréckom 1:1.

O vyrovnávajúci bod pre grécke farby sa na harde v Aténach zaslúžil Stefanos Tsitsipas, ktorý viedol nad Lukášom Kleinom 6:7 (3), 7:6 (5), 4:0, keď jeho súper zápas skrečoval pre zdravotné problémy.

Dobrý výkon Kleina očakával

Tsitsipas pochválil Kleina za predvedený výkon. “Lukáš hral super, to som od neho aj čakal. Každý hráč, ktorý je vo svetovej dvestovke, má svoje kvality. Snažil som sa bojovať, ísť na maximum a dať do toho všetky sily. Vôbec som si nepripúšťal, že by tom to zabalil. Fyzicky som dobre zvládol ťažké momenty a napokon vyhral, aj keď s prispením skreču súpera. Som hrdý na to, že som v krušných chvíľach ukázal odolnosť a nezlomnú vôľu.”

Tótha mrzela nedotiahnutá koncovka

Slovenského kapitána Tibora Tótha mrzelo, že Klein nedotiahol dobre rozohraný zápas s Tsitsipasom do víťazného konca. “Teší ma, že Alex vyhral tak hladko, lebo si ušetril sily na nedeľu a zvýšil sebavedomie. Medzi ním a Skorilasom bol vidieť rebríčkový rozdiel. Lukáš odohral proti piatemu hráčovi sveta úplne vyrovnaný zápas. Veľká škoda tajbrejku druhého setu, keď za stavu 2:0 zahral z ťažkej pozície forhend do siete. Tsitsipas sa v priebehu zápasu postupne zlepšoval a už v druhom sete vyvíjal na neho väčší tlak. Luki si už pýtal magnézium a cítili sme, že prichádza únava. V treťom sete dostal bohužiaľ kŕče do celého tela a už nebol schopný pokračovať. Klobúk dolu však pred jeho výkonom, rozhodli možno dve-tri loptičky. Pevne verím, že do nedele sa dá dokopy, že vo štvorhre nastúpime v najsilnejšom zložení a zvíťazíme.”

V úvodnom singli Alex Molčan deklasoval Alexandrosa Skorilasa 6:1, 6:1. Nedelňajší program otvorí o 10.00 SELČ štvorhra, v ktorej by Klein s Igorom Zelenayom mali nastúpiť proti páru Petros Tsitsipas, Michail Pervolarakis. Víťaz duelu v Aténach postúpi do budúcoročnej kvalifikácie o finálový turnaj 2024.