Home Správy Tsitsipas v Monte Carle druhým vypadnuvším členom top 10

Tsitsipas v Monte Carle druhým vypadnuvším členom top 10

by Michal Pokrivka

MONTE CARLO – Šiesty nasadený Grék Stefanos Tsitsipas prehral v osemfinálovom 3. kole turnaja ATP Masters 1000 v Monte Carle (5 585 030 EUR, antuka vonku) s ruskou desiatkou žrebu Daniilom Medvedevom 2:6, 6:1, 4:6.

V úvodnom dejstve hral Rus fantastický tenis. Od základnej čiary bol takmer neomylný, skvele sa pohyboval a nepresne hrajúceho súpera jasne prevalcoval. Rozhodujúca bola päťgemová šnúra, ktorou otočil z 0:1 na 5:1.

Druhý set priniesol obrat o 180 stupňov. Tsitsipas našiel úderovú istotu, tlačil sa hlbšie do kurtu a suverénne si vypracoval komfortný náskok 5:0. V útlme hrajúci moskovský rodák dokázal v závere iba odvrátiť hroziaceho „kanára“.

V rozhodujúcej časti spočiatku pokračovala dominancia gréckeho mladíka. Po brejku na 2:1 však daroval Medvedevovi pokazeným smečom ribrejk a ruský dlháň sa chytil. V ďalšom priebehu kvalitne servoval a znova bol v medzihre stabilnejší. Duel ukončil za stavu 5:4 na príjme. Rodák z Atén mu daroval chybami tri mečbaly a pri druhom z nich zaklincoval mizerný gem dvojchybou.

Zaujalo nás:

  • Medvedev zapojil do hry iba 38 percent 1. servisov
  • vo vzájomnej bilancii s Tsitsipasom upravil na 4:0, pričom 3-krát vyhral 2:1 a raz 3:1 na sety
  • z 13 setov, ktoré táto dvojica proti sebe odohrala, sa ani jeden nedostal do stavu 5:5
  • Tsitsipas je v Monte Carle po Japoncovi Keiovi Nišikorim druhým vypadnuvším členom top 10

V prvom kariérnom štvrťfinále na úrovni Masters 1000 bude súperom Daniila Medvedeva najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič, ktorý dnes deklasoval 6:3, 6:0 Američana Taylora Fritza.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 − 3 =