Home Najdôležitejšie Tsitsipas s de Minaurom nenašli na ceste do semifinále Next Gen Finals premožiteľa

MILÁNO – Dnešný tretí hrací deň na Next Gen ATP Finals (1 335 000 USD, tvrdý povrch v hale) v talianskom Miláne rozhodol o kompletnej zostave semifinalistov. Stefanos Tsitsipas ako najvyššie nasadený tenista vyhral skupinu bez prehry. Podobne suverénny bol aj Alex de Minaur.

Jaume Munar – Frances Tiafoe 4:1, 4:3(3), 4:1

Munar bol po prvom servise prakticky nehrateľný. Získal po ňom 25 z 27 výmen. Efektívne však servoval aj Tiafoe. V prvom aj v treťom sete stratil iba raz servis, no Munarovi to vždy stačilo na víťazstvo. V druhom dejstve dokonca ani jeden z hráčov nedosiahol brejk, a tak o všetkom rozhodol až tajbrejk. Ako sa ukázalo, práve tento zápas bol kľúčový pre Munara na postup z druhého miesta A skupiny popri Stefanosovi Tsitsipasovi.

Andrej Rubľov – Liam Caruana 4:3(7), 4:1, 4:2

Taliansky mladík, ktorý je jednoznačným outsiderom turnaja, sa v prvom sete sympaticky držal v súboji s favoritom z Ruska. O servis síce prišiel už v prvom geme, ale dokázal brejknúť Rubľova na 3:3 a tým si vynútiť tajbrejk. V ňom odolal až trom setbalom. Zvyšné dva sety už rozhodol jeden brejk na strane Rusa. V celkovom súčte získal Rubľov 60 výmen a Caruana iba o desať menej. Talian vyhral na celom turnaji iba jediný set, a tak končí na poslednom mieste v B skupine. Rubľov sa aj vďaka výhre dostal s dvoma triumfmi na druhé postupové miesto za Alexa de Minaura.

Alex de Minaur – Taylor Fritz 4:3(8), 4:1, 4:2

Obaja tenisti kvalitne servovali. Prvé dejstvo bolo bez brejku. De Minaur potom odvrátil v tajbrejku päť setbalov a nakoniec sám premenil hneď prvú možnosť. Druhý aj tretí set rozhodol po jednom prelomenom servise vždy de Minaur, čím spečatil svoj postup bez prehry. Fritz mal však skvelé čísla na servise. Z 27 výmen po prvom servise vyhral až 25. Austrálčan bez prehry postupuje do semifinále.

Stefanos Tsitsipas – Hubert Hurkacz 4:1, 4:3(2), 4:1

Grécky tenista je zrejme najväčším favoritom celého turnaja. Aj v tomto zápase to potvrdzoval. O prvom i treťom sete rozhodol jediný brejk. V druhom sete sme nevideli ani ten, a tak aj v tomto zápase musel zasiahnuť do hry tajbrejk. Zaujímavosťou je, že Hurkacz nezahral ani jedno eso. Grék postupuje so stratou jediného setu do semifinále. Hurkacz spolu so zvyškom skupiny mal na konte jeden triumf. Postupová matematika však Poliakovi nebola naklonená a zostáva pred bránami semifinále.